یکشنبه , 7 آذر 1400 - 6:20 قبل از ظهر

آبان، آلوده‌ترین ماه پایتخت در سال جاری از نظر ذرات معلق

آبان، آلوده‌ترین ماه پایتخت در سال جاری از نظر ذرات معلق

کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه آبان‌ماه با ثبت ۱۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، آلوده ترین ماه پایتخت از ابتدای سال جاری از منظر آلاینده ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون بوده است، گفت: وقوع شرایط نسبتاً پایدار و سکون نسبی جوی در بیشتر روزهای ماه جاری در تشدید غلظت بیشتر آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات ریز معلق موثر بوده‌اند.

به گزارش ایسنا سولماز احدی با اشاره به اینکه ۹ روز از مجموع روزهای آلوده آبان طی ۱۳ روز انتهایی ماه گذشته اتفاق افتاده است، گفت: این وضعیت می‌تواند زنگ خطری برای افزایش غلظت آلایندگی و تعداد روزهای آلوده در روزهای سرد سال باشد.

وی با بیان اینکه روز اول آبان، آلاینده دی اکسید گوگرد با شاخص ۸۴ به عنوان آلاینده شاخص شهر تهران ثبت شد، تاکید کرد:  این شرایط تاکنون به‌ندرت در شهر تهران رخ داده  است البته افزایش چشمگیر غلظت این آلاینده تا اواسط ماه ادامه یافت و پس از آن دوباره به روند قبل بازگشت. این افزایش مقطعی می‌تواند به دلیل استفاده برخی صنایع از سوخت با کیفیت پایین و حاوی سولفور بالا باشد.

این کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تاکید بر اینکه تردد و ترافیک بالا در معابر شهری، اجرا نشدن قوانین و مقررات مربوط به نوسازی ناوگان، سهم بالای خودروهای فرسوده و آلاینده و تردد انواع موتورسیکلت‌های آلاینده و فرسوده در تولید و انتشار آلاینده‌های هوا از نقش تعیین کننده‌ای برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: کیفیت هوا در این بازه زمانی متاثر از شرایط هواشناسی بود، به گونه‌ای که کاهش محسوس سرعت باد و پایداری در بیشتر روزها منجر به انباشت آلاینده‌ها و تشدید آلودگی هوا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس در سال گذشته طی آبان‌ماه ۱۰ روز بود که در سال جاری به ۱۳ روز افزایش یافته است. تعداد روزهای فراتر از حد مجاز از ابتدای سال جاری ۵۳ روز بوده است که در مدت مشابه سال گذشته این آمار برابر با ۶۲ روز گزارش شد بنابراین در مجموع کیفیت هوا در سال جاری تا کنون مطلوب‌تر از سال قبل بوده است.

انتهای پیام

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *