پنجشنبه , 11 آذر 1400 - 11:09 بعد از ظهر

آبرسانی به ۴۷۱ روستای دارای تنش آبی خوزستان تا پایان سال

آبرسانی به ۴۷۱ روستای دارای تنش آبی خوزستان تا پایان سال

  معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: امیدوار هستیم تا پایان امسال کار آبرسانی به ۴۷۱ روستای دارای تنش و مشکل آبی به اتمام برسد.

فاضل عبیات در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان با موضوع تنش آبی که امروز، ۱۳ مردادماه در استانداری برگزار شد، در خصوص اقدامات انجام شده برای رفع تنش آبی خوزستان اظهار کرد: مشکلاتی که در زمینه تامین آب روستایی و بخش کشاورزی در ماه های اخیر داشتیم باعث بروز مشکلاتی برای مردم کلیه شهرهای خوزستان شد که این مشکلات در برخی از نقاط، بیشتر بود.
به گزارش ایسنا، وی افزود: جلسه ای که امروز برگزار شد برای بررسی وضعیت آبرسانی روستایی دشت آزادگان، هویزه و حمیدیه بود؛ در پی بازدیدی که روز گذشته استاندار از این شهرها داشت و جلسات متعددی که در استانداری و فرمانداری های این سه شهر برگزار شد، تصمیماتی برای رفع تنش آبی و مشکلات آبی این روستاها اتخاذ شد.
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص آب روستاهای شهرستان هویزه گفت: یکی از پروژه های بسیار مهمی که انجام شد مربوط به تاسیسات آب امام علی (ع) در شهرستان هویزه بود؛ این پروژه باعث رفع مشکلات و تنش آبی ۴۴ روستا با جمعیت ۲۵ هزار نفر شده است.
عبیات عنوان کرد: مقرر شده بود که این پروژه در مدت دو ماه اجرا شود که خوشبختانه بیش از ۱۲ کیلومتر خط انتقال آب، تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز در محل احداث آن تاسیسات، بوده است که با اجرای این پروژه، وابستگی این روستاها به تراز رودخانه نیسان از بین رفت؛ این پروژه دیروز افتتاح و تنش آبی رفع شد.
وی ادامه داد: در بسیاری از جاها در استان خوزستان تاسیسات آبگیر آب روستایی به گونه ای است که اگر تراز آب بر اثر کم آبی پایین بیاید، آب این مناطق از نظر کمی و کیفی به مشکل بر می خورد.
معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه این ۴۴ روستا در مواقع تنش آبی، دیگر با مشکلی مواجه نخواهند شد، بیان کرد: این پروژه باعث وصل شدن آب ۴۴ روستا به خط غدیر می شود. به این ترتیب EC آب تقریبا نصف شد و کیفیت و کمیت آب بسیار بالا رفت.
عبیات گفت: در جلسه ای که امروز برگزار شد در خصوص سایر پروژه های آبرسانی بحث شد، تمامی آن ها بررسی شدند و  افتتاح بسیاری از این پروژه ها به زودی انجام خواهد شد.
وی در خصوص فاز دوم خط طرح انتقال آب شرب حمیدیه تصریح کرد: فاز دوم خط انتقال آب شرب حمیدیه به اتمام رسیده است و آغاز بهره برداری این فاز که منجر به تقویت فشار آب شرب شهرستان حمیدیه می شود را در روزهای آینده خواهیم داشت. آغاز عملیات اجرایی فاز سوم این پروژه نیز انجام خواهد شد.
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه حدود ۹۱۰ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و مشکلات آب روستایی در نظر گرفته شده است، افزود: اعتبارات بسیار خوبی برای آب روستایی در نظر گرفته شده است و نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت مناطق محروم و توسعه روستایی ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان در این خصوص کمک های مالی کرده اند و مابقی مبالغ نیز از محل اعتبارات دولتی و اعتبارات تنش آبی تامین خواهد شد.
عبیات گفت: ۶۶ پروژه آبرسانی تعریف شده است و اکثر این پروژه ها در مهرماه به پایان می رسند و امیدوار هستیم تا پایان امسال کار آبرسانی به ۴۷۱ روستای دارای تنش و مشکل آبی به اتمام برسد.
منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفاع مگوایر از خوشحالی بعد از گل خود

هری مگوایر از خوشحالی خود در بازی تیم ملی انگلیس برابر آلبانی دفاع کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *