یکشنبه , 14 آذر 1400 - 2:33 بعد از ظهر

آغاز پرداخت پول ۲ هزار مالباخته پرونده پرهام آزادشهر

آغاز پرداخت پول ۲ هزار مالباخته پرونده پرهام آزادشهر

 رئیس‌کل دادگستری گلستان از آغاز پرداخت پول مالباختگان پرونده معروف به پرهام آزادشهر خبرداد.

هادی هاشمیان با اعلام این خبر گفت: اموال محکومان که توقیف شده بود پس از چند مرحله برگزاری مزایده بالاخره به فروش رفت و پول آن امروز به حساب دادگستری واریز شد و همین امروز هم بلافاصله پس از انجام تشریفات مالی، پول به حساب حدود هزار و ۷۰۰ مالباخته گلستانی واریز شد.

وی افزود: در این مرحله برای همه شاکیانی که در دادسرا حاضر شده بودند و درخواست رد مال داده بودند ۱۵ درصد از مبلغ پولشان به حسابی که قبلاً در پرونده خود اعلام کرده بودند واریز شد.

هاشمیان ادامه داد: هفته آینده از دادسرای گرگان با حدود ۴۰۰ نفر از شاکیان گلستانی هم که شماره حساب اشتباه اعلام کرده بودند تماس گرفته می‌شود و پس از دریافت شماره حساب جدید، پولشان واریز می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری این افراد نیست.

رئیس‌کل دادگستری گلستان تأکید کرد: پول حدود ۲۰۰ مالباخته استان سیستان و بلوچستان هم از هفته آینده پس از محاسبه درصد هر نفر، به تدریج به حساب آنان واریز می‌شود.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: مابقی پول مالباختگان هم پس از مزایده اموالی که تا الان به فروش نرفته است، پرداخت خواهد شد.

هاشمیان افزود: یکی از محکومان این پرونده هم تاکنون موفق به جلب رضایت حدود ۱۰۰ نفر از شاکیان این پرونده شده است.

وی گفت: بررسی دوباره لیست اموال محکومان این پرونده و برگزاری چند باره مزایده املاک توقیف شده، علت زمان‌بر شدن پرداخت پول مالباختگان بود.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: در پرونده ۳۳ هزار صفحه‌ای معروف به پرهام آزادشهر که رای آن آذر ماه سال ۹۸ در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان صادر شد، بیش از ۲ هزار شاکی از گلستان بودند که ۱۱۴ میلیارد تومان مال خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، سه محکوم این پرونده از سال ۹۲ با این ادعا که می‌توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، از مردم کلاهبرداری کردند.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت حقوق آبان‌ماه کارکنان مشروط شد!

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه و شفاف‌سازی پرداخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *