یکشنبه , 7 آذر 1400 - 9:41 قبل از ظهر

آماده مقابله با موج ششم کرونا در فارس باشیم/روند نگران کننده ابتلا در ممسنی

آماده مقابله با موج ششم کرونا در فارس باشیم/روند نگران کننده ابتلا در ممسنی

ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر پیش ‌بینی و اعلام آمادگی مسئولان این دانشگاه برای مقابله با موج ششم کروناویروس در استان، تاکید کرد.

دکتر سید وحید حسینی یکشنبه ۳۰ آبان در چهارصد و چهل و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به وضعیت نگران کننده و روند افزایشی ابتلای افراد در شهرستان ممسنی که با اعزام تیم ارزیاب معاونت درمان دانشگاه برای بررسی این روند، همراه بوده است، گفت: در شرایط کنونی، شناسایی خوشه‌های بیماری در استان و پیشگیری از گسترش این خوشه‌ها، می‌تواند در موفقیت برنامه‌های مقابله با کرونا و پیشگیری از اوج گیری بیماری، نقش مهمی ایفا کند.

او مداخله به موقع تیم‌های سلامت برای مهار همه گیری پس از مرحله شناسایی را یک ضرورت در پیشبرد بهتر برنامه‌های عملیاتی مقابله با این بحران خواند تا از مواجهه با موج‌های جدید بیماری جلوگیری شود.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمارها نشان می‌دهد که به دلیل برخی سهل انگاری‌ها و بی توجهی‌ها، افراد سنین پایین، بیشترین آمارهای ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند.

او با تاکید بر حس همدردی و پیگیری مسوولان دانشگاه در ارتباط با امور درمان بیماران استان عنوان کرد: با توجه به هزینه بالای درمان و بستری افراد مبتلا، پایش و نظارت جدی در بخش‌های کووید۱۹ بیمارستان ‌های استان، در اولویت دستور کار بازرسان و مسوولان حوزه درمان دانشگاه قرار گرفت.

حسینی با اشاره به قدرت سرایت پذیری و انتشار بالای کروناویروس، از مردم خواست تا برای حفظ جان خود و اطرافیان، شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کند و در واکسیناسیون علیه کروناویروس مشارکت داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به بررسی آمارهای واکسیناسیون در شهرهای مختلف استان، آمار نمونه گیری های تشخیصی، آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های کووید۱۹ بیمارستان‌های استان، روند بهبودی بیماران و علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در استان پرداخت و دستورات لازم در این زمینه صادر شد.

دکتر محمود نجابت، مشاورعالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، پیشنهاداتی در زمینه امور آموزش و درمان دانشجویان پزشکی ارایه داد.

انتهای پیام

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *