دوشنبه , 8 آذر 1400 - 2:23 بعد از ظهر

آموزش حضوری در مدارس چگونه آغاز شد؟

آموزش حضوری در مدارس چگونه آغاز شد؟

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از امروز اول آذرماه آموزش حضوری مقطع تحصیلی متوسطه اول استان با بیش از ۲۸ هزار دانش آموز شهری در ۷۲ مدرسه و مقطع تحصیلی ابتدایی با ۶۳ هزار دانش آموز در ۳۳۶ مدرسه آغاز می‌شود.

محمدعلی واقعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس با تصمیم شورای مدرسه و گروهبندی بر اساس ظرفیت هر مدرسه خواهد بود؛ بر اساس بخشنامه ارسالی تمام مدارس در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی نیز از امروز بازگشایی شدند.

وی بیان کرد: ضدعفونی کلاس‌ها قبل از حضور دانش آموزان، تامین صابون مایع و مواد ضدعفونی کننده، وجود تهویه در کلاس، و اخذ مجوز بازگشایی مدرسه از مواردی است که برای بازگشایی مدارس باید رعایت شود.

واقعی با بیان اینکه نیازمندی‌های بهداشتی مدارس تامین می‌شود تا به حداکثر رعایت پروتکل‌ها برسیم،یادآور شد: لازم است اولیای دانش آموزان نی همچون گذشته با معلمان و مدرسه همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان به رهیافت مناسبی از آموزش ترکیبی رسید.

وی با بیان اینکه فراهم کردن تبلت نیز از دیگر مورد مدنظر بوده است، افزود: در سال تحصیلی گذشته، حدود ۱۸ هزار دانش‌آموز از داشتن گوشی و تبلت بی‌بهره بودند که در برخی از مناطق به دلیل نداشتن زیرساخت اینترنتی بوده است.

واقعی ادامه داد: شرکت ارتباطات وعده داده‌ که تا پایان سال ۱۴۰۰ همه مدارس خراسان جنوبی را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند تا دانش‌آموزان دچار ضعف در آموزش نشوند.

انتهای پیام

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *