دوشنبه , 8 آذر 1400 - 8:45 قبل از ظهر

اجرای طرح نذر ۱۱۰ قربانی در عید قربان

اجرای طرح نذر ۱۱۰ قربانی در عید قربان

رییس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: در ادامه طرح کمک مومنانه، مواسات و همدلی و با هدف خدمت رسانی به خانواده‌های نیازمند و هموطنان آسیب دیده، طرح نذر ۱۱۰ قربانی در عید قربان برای دومین سال متمادی ، برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، مجتبی سالک رازی از اجرای طرح نذر ۱۱۰ قربانی به مناسبت عید قربان برای دومین سال متمادی خبر داد و گفت: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با پرداخت نقدی نذورات و کمک‌های خود، در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران اضافه کرد: طرح “نذر ۱۱۰ قربانی” باهدف کمک به معیشت نیازمندان در شرایط کنونی جامعه، از طریق جمع‌آوری نذورات و کمک‌های معیشتی نیکوکاران و اهداء گوشت قربانی به خانواده‌های نیازمند، در روز عید سعید قربان امسال با همکاری بسیجیان شهرداری تهران انجام می شود.

سالک گفت: این طرح در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه طرح کمک مومنانه، مواسات و همدلی و با هدف خدمت رسانی به خانواده‌های نیازمند و هموطنان آسیب دیده برگزار می شود و اگر فرد خیری توان خرید یک راس گوسفند را نداشته باشد اما بتواند مبلغی را پرداخت کند، می تواند در این حرکت خدا پسندانه شرکت نماید تا گوشه‌ای از مشکلات اقتصادی خانواده‌های آسیب دیده و یا مستمند و فقیر رفع شود.

وی خاطر نشان کرد: این کار با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نماینده وزارت بهداشت و درمان انجام و میان نیازمندان توزیع خواهد شد و علاقمندان به مشارکت در این طرح خداپسندانه، می توانند کمک های نقدی خود را تا ۲۸ تیرماه به شماره کارت  ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۷۰۷۱۶ به نام گروه جهادی موکب ۷۰۷ واریز نمایند.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران خاطر نشان کرد: سنّت قربانی و کمک به اطرافیان و دستگیری از خانواده‌های کم بضاعت و نیازمند به وسیلۀ این قربانی‌ها بسیار محبوب خداست، لذا این عید فرصتی بزرگ در راستای ترویج فرهنگ کمک به مستمندان و همنوعان به عنوان یک سنت دینی و یک وظیفه اخلاقی است که در این روزهای کرونایی و با توجه به وضعیت اقتصادی بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، این طرح سال گذشته نیز با کمک مردم و خیرین اجرا و گوشت های قربانی پس از بسته بندی، در روز عید قربان به ایتام و نیازمندان اهدا شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *