شنبه , 24 مهر 1400 - 8:10 قبل از ظهر

احتمال رگبار پراکنده و افزایش سرعت باد در هرمزگان وجود دارد

احتمال رگبار پراکنده و افزایش سرعت باد در هرمزگان وجود دارد

 کارشناس پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان گفت: در ساعات بعدازظهر و شب رشد ابر در ارتفاعات و مناطق مستعد استان سبب رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد خواهد شد.

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، در خصوص پیش بینی وضعیت جوی و دریایی استان هرمزگان، افزود: طی روز جاری در ساعات اولیه صبح پدیده ی غالب در سواحل و جزایر مه رقیق صبحگاهی و در طول روز غبار محلی در سطج استان خواهد بود.

وی ادامه داد: ضمن گذر ابر از آسمان استان، در ساعات بعدازظهر و شب رشد ابر در ارتفاعات و مناطق مستعد استان سبب رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد خواهد شد.

سی سی پور خاطرنشان کرد: توصیه می شود با توجه به احتمال طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، به ویژه مناطق شرقی، از قرارگیری در حریم رودخانه ها خودداری شود و از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع نیز اجتناب گردد. طی روزهای آینده فعالیت سامانه ی بارشی در مناطق مرکزی و غربی استان نیز تقویت خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین در ساعات بعدازظهر با افزایش سرعت بادهای غربی، تنگه ی هرمز، دریای عمان و بخش هایی از خلیج فارس نسبتا مواج خواهند شد. لذا توصیه می شود طی این مدت شناورهای سبک و صیادی احتیاط لازم را معمول داشته و حتی الامکان از تردد در تنگه ی هرمز خودداری کنند.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان با اشاره به اینکه با توجه به گذر ابر از آسمان مناطق دریایی، احتمال وقوع تندباد لحظه ای دور از انتظار نخواهد بود، تصریح کرد: از لحاظ دمایی نوسانات ۱ تا ۳ درجه ای دما مورد انتظار است.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نوای دفتین زنی رو به خاموشی است

 قالیبافی هنر اصیل ایرانی است که همواره از دیرباز زبانزد مردم جهان بوده است. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *