چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 2:03 بعد از ظهر

اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های فرهنگ و هنر کردستان در سال جاری

اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های فرهنگ و هنر کردستان در سال جاری

ایسنا/کردستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تخصیص ۵۶ میلیارد و ۴۰۰ تومان اعتبار به پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر استان کردستان خبر داد.

عبید رستمی امروز (۳۰آبان) در اختتامیه جشنواره سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان کردستان اظهار کرد: سالن مرکزی روبه‌روی استانداری است که در سال ۱۳۸۲ تخریب و تا سال ۱۳۹۷، ده میلیارد اعتبار به آن اختصاص و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، در سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ با حمایت ویژه مسئولان ۵۲ درصد رشد فیزیکی داشته است.

وی در خصوص ساخت پلاتو مریوان عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به پلاتو مریوان تخصیص و در حال حاضر به همت معاون عمرانی استاندار کردستان ۴ میلیارد تومان اعتبار به پلاتو مریوان اختصاص داده شده است.

رستمی یکی از مشکلات پلاتو مریوان و سقز را در بحث پیمانکاران دانست و افزود: در مجموع ۴ میلیارد تومان نیز برای پلاتو سقز اعتبار تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: برای تعمیر و بازسازی پلاتو بانه نیز ۲ میلیارد و ۵۰۰ تومان به پلاتو بانه و همچنین در دیواندره نیز ۴ میلیارد و ۲۰۰ تومان به پلاتو دیواندره اختصاص داده شده است.

رستمی با اشاره به افتتاح تماشاخانه گروس بیجار در تاریخ ۱۱ آبان، عنوان کرد: تماشاخانه گروس، سالنی به روز با ظرفیت ۱۳۰ نفر است که بر اساس اعتبارات شهرستانی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای ادامه پروژه اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: آمفی تئاتر کامیاران در سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان به آن اختصاص یافت که در سال جاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به آن تخصیص یافته است.

رستمی خاطرنشان کرد: همچنین ۴ میلیارد تومان اعتبار به بحث دیوارکشی و محوطه سازی هنرستان هنرهای  زیبا در استان اختصاص داده شده است.

عبید رستمی انجمن تئاتر استان را مطالبه‌گر خواند و گفت: سایر انجمن‌ها باید مطالبه‌گری را از انجمن تئاتر استان بیاموزند؛ در حقیقت تئاتر در استان کردستان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: همانگونه که مستحضر هستید ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه‌هایی همچون شهرداری، شورای اسلامی شهر، کتابخانه‌های عمومی، کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش کردستان، امسال به صورت ویژه در طرح پایتخت کتاب ایران شرکت کرده‌ایم.

رستمی یادآور شد: در بین ۱۹۱ شهر که متقاضی حضور در این طرح بودند، خوشبختانه سنندج در کنار ۳۶ شهر شرکت کننده قرار گرفت و از ۳۶ شهر نیز در ردیف ۵ شهر برگزیده قرار گرفت و طبق برآوردهای صورت گرفته شهر سنندج جزو نامزدهای اصلی پایتخت کتاب ایران است.

منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *