دوشنبه , 11 مرداد 1400 - 7:39 قبل از ظهر

ارتفاعات البرز بارانی می‌شود

ارتفاعات البرز بارانی می‌شود

کرج – مدیرکل هواشناسی البرز گفت: بارش‌های پراکنده در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان به ویژه عصر و شب‌ها مورد انتظار است.

آرش بهارونداحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی استقرار جوی کم و بیش پایدار در دشت البرز مرکزی است.

وی بیان کرد: از فردا با توجه به ناپایداری‌های خردمقیاس و محلی سطوح میانی در ارتفاعات البرز مرکزی رخداد بارش‌های پراکنده در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان البرز به ویژه عصر و شب‌ها از جمعه تا یکشنبه آینده مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و رشد ابر بوده و هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۳۸ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۲۳ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۰ متر بر ثانیه است.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و در عصر رشد ابر است و هوا نیز در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

بهارونداحمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۳۹ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۲۲ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۰ متر بر ثانیه است.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *