شنبه , 6 آذر 1400 - 12:03 بعد از ظهر

استان اونتاریوی کانادا اقدام آمریکا در جلوگیری از صادرات محموله ماسک را محکوم کرد

استان اونتاریوی کانادا اقدام آمریکا در جلوگیری از صادرات محموله ماسک را محکوم کرد

استان اونتاریوی کانادا که پرجمعیت‌ترین استان این کشور است، به اقدام آمریکا در جلوگیری از صادرات بیش از سه میلیون ماسک به این استان برای استفاده در روند مبارزه با شیوع کروناویروس اعتراض کرده و همزمان اتاوا نیز از اعمال فشارش بر واشنگتن برای آزادسازی این محموله خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته داگ فورد، وزیر اول استان اونتاریوی کانادا، اخیرا این استان دو سفارش را برای دریافت تقریبا چهار میلیون ماسک تولیدی شرکت 3M در ایالت داکوتای جنوبی متشکل از تقریبا چهار میلیون ماسک پزشکی منعقد کرد اما جلوی صادرات حدود سه میلیون عدد از آنها گرفته شد. او در مصاحبه‌ای با گلوبال نیوز، این اتفاق را “کاملا غیرقابل قبول” توصیف کرد.

فورد که یک محافظه کار پوپولیست است تاکید کرد، بعد از شکایت‌های دولت محلی اونتاریو و دولت کانادا، وعده داده شد که به زودی 500 هزار عدد از این ماسکها از توقیف خارج خواهند شد.
چند روز پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را امضا کرده و به موجب آن صادرات تجهیزات مربوط به محافظت شخصی را متوقف ساخت. فورد عنوان کرد: این بسیار حیاتی است که کانادا از این فرمان معاف باشد. او همچنین اظهار کرد با رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا تماس خواهد گرفت تا روی این نکته تاکید کند.

استان اونتاریوی کانادا در میان 10 استان این کشور در رده دوم داشتن بیشترین مبتلایان به کروناویروس قرار داشته و فورد هشدار داده که این استان در عرض یک هفته آینده به کمبود تجهیزات محافظت شخصی برخواهد خورد.

حدود 14 میلیون نفر در استان اونتاریو زندگی می‌کنند که این معادل یک سوم جمعیت کانادا است.
مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با فرانسوا-فیلیپ شامپانی، همتای کانادایی خود صحبت کرد. سخنگوی پامپئو عنوان کرد، وزیر خارجه آمریکا بر “تمایل آمریکا برای همکاری با کانادا با هدف تضمین پایداری زنجیره‌های بین‌المللی تامین اقلام و پرسنل پزشکی تاکید کرده است”.
کریستیا فریلاند، معاون نخست وزیر کانادا به خبرنگاران گفت: ما به صورت فشرده در حال کار با آمریکا به منظور تضمین صادر شدن تمامی ماسکهایی خریداری شده به کانادا هستیم.

منبع:ایسنا

درباره ی 4m7md

مطلب پیشنهادی

وزرای دفاع روسیه و چین نقشه راه همکاری نظامی را امضا کردند

وزرای دفاع روسیه و چین در نشست کاری که از طریق یک ویدئو کنفرانس برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *