یکشنبه , 10 مرداد 1400 - 10:25 بعد از ظهر

استفاده از نرم افزارهای جاسوس محدود شود

استفاده از نرم افزارهای جاسوس محدود شود

صدراعظم آلمان طی سخنانی خواستار ایجاد محدودیت در دسترسی به جاسوس افزارها در سراسر جهان شد.

به نقل از اسپوتنیک، در پی رسوایی به بار آمده در خصوص استفاده گسترده بسیاری از دولت‌ها از جاسوس افزار اسرائیلی پگاسوس برای تعقیب و رصد غیر قانونی بیش از ۵ هزار نفر از مخالفین خود، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان طی سخنانی خواستار ایجاد محدودیت در دسترسی به چنین نرم افزارهایی در سراسر جهان شد.

بر اساس این گزارش، مرکل گفت: این خیلی مهم است که نرم افزاری که برای موقعیت‌های خاص طراحی شده به دست افراد نااهل نیافتد. این نرم افزار نباید به کشورهایی فروخته شود که امکان نظارت قضائی بر آنها وجود ندارد.

لازم به است طی روزهای اخیر، اسناد متعددی در خصوص استفاده کشورهای مختلف از جاسوس افزار پگاسوس منتشر شده است که در تازه‌ترین مورد آن، عفو بین الملل امروز اعلام کرد که «شیخه لطیفه» و شاهزاده «حیا»، دختر و همسر سابق حاکم دوبی نیز توسط جاسوس افزار پگاسوس مورد رصد و تعقیب غیر قانونی دولت امارات قرار گرفته‌اند.

در همین راستا، «راشا عبدالرحیم» مدیر بخش فناوری عفو بین‌الملل با تأیید خبر هک شدن تلفن همراه و کلیه اطلاعات دو شاهزاده اماراتی مذکور گفت: جاسوس افزار پگاسوس، تولید شرکت (اسرائیلی) «ان اس او» به شکل بالقوه به نقض آزادی شیخه لطیفه تأثیرگذار بوده و در زمره ابزارهایی بوده که از آنها برای هک کردن تلفن همراه و ردیابی وی استفاده شده است. از این جاسوس افزار، برای هدف قرار دادن شاهزاده حیا و بسیاری از اطرافیان وی نیز استفاده شده است.

«راشا عبدالرحیم» مدیر بخش فناوری عفو بین‌الملل با تأیید خبر هک شدن تلفن همراه و کلیه اطلاعات دو شاهزاده اماراتی مذکور گفت: جاسوس افزار پگاسوس، تولید شرکت (اسرائیلی) «ان اس او» به شکل بالقوه به نقض آزادی شیخه لطیفه تأثیرگذار بوده و در زمره ابزارهایی بوده که از آنها برای هک کردن تلفن همراه و ردیابی وی استفاده شده است. از این جاسوس افزار، برای هدف قرار دادن شاهزاده حیا و بسیاری از اطرافیان وی نیز استفاده شده است.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مطالعه سازمان بهداشت جهانی بر روی منشاء کرونا اقدامی سیاسی است

معاون وزیر بهداشت چین با انتقاد از تصمیم سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *