شنبه , 6 آذر 1400 - 9:12 قبل از ظهر

استقرار 71 پست ایست و بازرسی پلیس در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های آذربایجان شرقی

استقرار 71 پست ایست و بازرسی پلیس در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت: با استقرار 71 پست ایست و بازرسی پلیس در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های استان از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری و از خروج خودروهای عازم به خارج از شهرستان ها نیز ممانعت می شود.

 سردار حسین عبدی از تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان که از 8 فروردین آغاز شده است خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت خوب مردم آذربایجان در حال اجرا بوده و تا 22 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: از ابتدای اجرایی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی از ورود 19 هزار و 350 خودرو به سحوزه سرزمینی آذربایجان شرقی جلوگیری شده و از خروج 21 هزار و 135 خودرو از شهرهای استان نیز ممانعت شده است.

وی تصریح کرد: تعداد 133 دستگاه خودروی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی توقیف و تعداد یک هزار و 491 دستگاه خوردو نیز اعمال قانون شده اند که بنای پلیس بر تذکر به رانندگان بوده است ولی برخی از رانندگان که اصرار به تخلف و ممانعت از دستور پلیس داشته اند جریمه و یا توقیف شده اند.

وی گفت: طی مدت اجرای طرح از 8 فروردین تا کنون نظارت بر اماکن و مجتمع‌های رفاهی که کانون تجمعات هستند، افرایش یافته که در همین راستا 650 واحد صنفی متخلف که به تذکرات پلیس توجه نکردند پلمب و به یک هزار و 200  واحد صنفی متخلف تذکرات لازم داده شد و از  975 واحد صنفی متخلف نیز تعهد گرفته شد و برای 312 واحد دیگر نیز اخطار پلمب صادر شد.

سردار عبدی تأکیدکرد: فعالیت تمامی اماکن عمومی و صنوف به جز صنوف مرتبط با ارزاق عمومی، اصناف ارائه کننده ضروریات بهداشتی و ضدعفونی و همچنین برخی اصناف خدمات رسان تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی ممنوع خواهد بود و پلیس با همکاری نهادهای مرتبط بر روند اجرای این طرح نظارت خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان در پایان ضمن تشکر از تلاش های کارکنان پلیس در راستای مقابله با بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از همکاری آحاد مردم با پلیس نیز قدردانی و از آنها خواست تا برای قطع زنجیره این بیماری از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.

منبع:ایسنا

درباره ی

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *