دوشنبه , 4 مرداد 1400 - 8:37 بعد از ظهر

بازگشت پرندگان وحشی به آغوش طبیعت بیرجند

بازگشت پرندگان وحشی به آغوش طبیعت بیرجند

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیرجند گفت: ۲ بهله دلیجه و ۱ بهله سارگپه در منطقه حفاظت شده باقران شهرستان بیرجند رهاسازی شدند.

اسدالله حاتمی، امروز پنج شنبه ۳۱ تیرماه اظهار کرد: این پرندگان وحشی آسیب دیده، توسط شهروندان طبیعت دوست به اداره‌ حفاظت محیط زیست شهرستان بیرجند تحویل داده شدند که پس از تیمار در منطقه‌ حفاظت شده باقران رهاسازی شدند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دلیجه نام گونه‌ای پرنده از راسته شاهین سانان بوده و پرهای این پرنده بیشتر قهوه‌ای با خال‌های تیره است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیرجند از شهروندان خواست در مواجهه با پرندگان وحشی آسیب دیده مراقب باشند چرا که پرندگان وحشی به شدت از انسان می‌ترسند و ممکن است در هنگام مراقبت از آنها به خودشان و شما آسیب برسانند.

وی گفت: اگر در این کار تخصص ندارید و تازه کار هستید از افراد متخصص‌تر کمک بگیرید و برای اینکه بتوانید پرنده را آرام نگه دارید و از میزان استرس جانور بکاهید، می‌توانید چشم‌های پرنده را با پارچه بپوشانید واز دادن آب و غذا به پرنده خودداری کنید تا از مشکل پرنده مطمئن شوید چرا که نحوه نادرست آب دادن به پرندگان جوان در بسیاری موارد باعث مرگ پرنده می‌شود.

حاتمی بیان کرد: از وارد آمدن استرس به پرنده پرهیز کنید و پرنده را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست منتقل کرده و تحویل دهید تا مراحل درمان و نگهداری از پرنده آسیب دیده توسط افراد متخصص انجام شود.

وی با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بیرجند یک متخلف شکار و صید را قبل از انجام شکار دستگیر کردند، افزود: از متخلف دستگیر شده، یک قبضه سلاح ساچمه زنی کالیبر۱۲ متعلق به غیر به همراه دو عدد فشنگ ۴ پاره و ۴ عدد فشنگ ساچمه زنی کالیبر۱۲ کشف و ضبط شد.

وی یادآور شد: به استناد ماده ۱۵ قانون شکار و صید، شروع به شکار جانوران وحشی برخلاف مقررات بوده و قابل تعقیب و مجازات است.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *