دوشنبه , 8 آذر 1400 - 2:42 قبل از ظهر

بایدن: عید قربان حامل معنای ویژه است

بایدن: عید قربان حامل معنای ویژه است

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش عید قربان را تبریک گفته و در بیانیه‌ای اعلام کردند که این عید در بحبوحه پاندمی کرونا، معنای ویژه ای دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در پیام تبریک خود نوشت: من و جیل، همسرم گرمترین درود را به آنهایی که عید قربان را در سراسر جهان جشن می‌گیرند، ابراز می‌داریم. سنت‌های عید و مناسک حج و افرادی که فرصت نیافتند تا در این مراسم در بزرگداشت اقدامات حضرت ابراهیم و ارادت فرزندش به خدا حاضر باشند، در سال جاری مفهوم خاصی دارد چون ما همچنان به چالش‌های بیماری کووید-۱۹ مشغولیم و برای پاسخگویی و بازیابی از این همه گیری جهانی تلاش می‌کنیم.

بایدن به مساله اهدای ۵۰۰ میلیون دز واکسن کرونا و حس خیرخواهانه مردم آمریکا اشاره کرد و گفت: مردم آمریکا بابت این کمک و اعطای بیش از ۵۰۰ میلیون دز واکسن کرونا به کشورهای سراسر جهان از جمله کشورهای مسلمان افتخار می‌کنند. ما باید در کنار یکدیگر به نجات جان انسان‌ها بپردازیم و به این پاندمی پایان دهیم.

وی همچنین به مناسک حج اشاره کرد و اینکه چطور چنین مراسمی نمادی از ریشه‌های مشارکت مذاهب ابراهیمی سراسر جهان است و ادامه داد: آمریکا به همکاری با جامعه بین الملل برای برخاستن از این پاندمی پایبند است و هزاران آمریکایی مسلمان در میان کسانی هستند که دوست دارند در مراسم حج سال آتی میلادی شرکت کنند. من از جانب مردم آمریکا، برای کسانیکه این عید را جشن می‌گیرند، آرزوی سلامتی و یک تعطیلات شگفت انگیز دارم. عید مبارک.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *