دوشنبه , 8 آذر 1400 - 9:31 قبل از ظهر

بیش از ۴۹ هزار توان‌خواه تحت پوشش بهزیستی گلستان

بیش از ۴۹ هزار توان‌خواه تحت پوشش بهزیستی گلستان

  مدیرکل بهزیستی گلستان با بیان اینکه ۴۹ هزار و ۶۱۵ توان‌خواه در استان تحت پوشش بهزیستی هستند، اظهار کرد: بیشتر این افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند.

سیدمهدی حسینی امروز (شنبه ۲۶ تیرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سال گذشته سهمیه اشتغال استان در بهزیستی ۱۰۷۱ نفر بود که تمامی آن محقق شد.

وی بیان کرد: بهزیستی در سطح استان ۲۱ مرکز شبانه‌روزی و مراقبتی برای سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی دارد که ۸۴۰ نفر به صورت شبانه‌روزی در این مراکز نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی گلستان به فعالیت ۱۱۴ مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در این مراکز ۱۶ هزار و ۷۵۹ نفر تحت درمان قرار گرفتند.

حسینی، توانمندسازی معلولان در زمینه اشتغال را امری مهم دانست و گفت: به کارفرماهایی که زمینه اشتغال معلولین را فراهم کنند، وام‌هایی داده می‌شود. علاوه بر تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی، ۵۰ درصد حق بیمه هر معلولی که به‌کارگیری شده است را هم برای مدت ۵ سال پرداخت می‌کنیم.

وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای ساخت خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول و بالاتر، تصریح کرد: در روستاها ۸۵ میلیون تومان و در شهرها ۱۴۰ میلیون تومان و به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود، ضمن اینکه در روستاها مددجویان از ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه نیز برخوردار خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی گلستان تصریح کرد: ۲۳۵ کودک بد سرپرست یا بی‌سرپرست در مراکز بهزیستی نگهداری و ۳۵۰ کودک هم با شرایط خاص با حمایت بهزیستی در نزد خانواده‌ها نگهداری می‌شوند.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *