چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 10:52 بعد از ظهر

تامین ۶۰۰ کپسول اکسیژن توسط بخش خصوصی برای بیمارستان‌های خراسان رضوی

تامین ۶۰۰ کپسول اکسیژن توسط بخش خصوصی برای بیمارستان‌های خراسان رضوی 

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۶۰۰ کپسول اکسیژن توسط بخش خصوصی برای بیمارستان‌های استان جهت استفاده بیماران کرونایی تامین شد.

مرتضی اشرفی در این خصوص، اظهار کرد: تعداد ۶۰۰  عدد کپسول ۴۰ لیتری توسط بخش خصوصی استان خریداری و امروز وارد استان شد تا با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان‌های سطح استان برحسب نیاز توزیع شود.

وی افزود: لازم به ذکر است ۱۰۰ کپسول دیگر خریداری شده و در حال حمل به استان است و آمادگی خریداری تعداد بیشتری بر اساس اعلام کمیته نیاز سنجی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به افزایش مصرف اکسیژن استان هماهنگی لازم برای ورود اکسیژن مایع توسط استاندار با استان‌های دیگر انجام شده که ۲۰ تن دیروز به دانشگاه علوم پزشکی تحویل و تعدادی محموله دیگر در حال بارگیری و حمل به استان است.

اشرفی با قدردانی از مشارکت فعالان بخش خصوصی عنوان کرد: با توجه به اعلام نیاز بیمارستان‌های استان به آب، در حال تهیه میزان نیاز اعلامی با مشارکت فعالان اقتصادی هستیم. روز گذشته  تعدادی بطری نیم لیتری تامین و جهت توزیع تحویل دانشگاه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: همچنین با توجه به اعلام نیاز مدیریت بحران استان به دستگاه‌های نوبت دهی در مراکز درمانی با همکاری بانک‌های استان تاکنون تعداد هشت دستگاه آماده شد که دو دستگاه در مراکز درمانی اعلامی نصب و آمادگی برای نصب مابقی دستگاه‌ها بر حسب نیاز خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی اضافه کرد: همچنین محموله ۲۰ تنی اکسیژن امروز در عسلویه بارگیری و عصر امروز حرکت کرد که یکشنبه به مشهد می‌رسد. در این راستا یک محموله ۲۰ تنی هم فردا از فولاد مبارکه اصفهان بارگیری و یکشنبه به مشهد خواهد رسید.

منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *