دوشنبه , 8 آذر 1400 - 3:35 بعد از ظهر

تداوم همراهی مردم به سیر نزولی ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد منجر می‌شود

تداوم همراهی مردم به سیر نزولی ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد منجر می‌شود

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تداوم این همراهی ها به سیر نزولی و شکست بیماری منحوس کرونا در استان خواهد انجامید.

حسین کلانتری در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از همراهی، همکاری و تعامل مطلوب و مثبت مردم فهیم استان در شهرها و مناطق مختلف برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به ویژه درایت و مدیریت قابل تحسین آنان در روز ۱۳ بدر (روز طبیعت) قدردانی کرد و افزود: بر اساس بازدیدهای میدانی از برخی تفرجگاه ها، پارک ها و مناطق گردشگری و همچنین گزارش های رسیده در روزهای ۱۲ و۱۳ فروردین امسال مردم فهیم و با فرهنگ این خطه بالاترین میزان همراهی و همکاری را در زمینه عمل به توصیه ها و تاکیدات مسئولان امر در زمینه رعایت  فاصله گذاری اجتماعی داشته اند.
وی با بیان اینکه بر اساس ستاد ملی مدیریت کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان تا روز بیستم فروردین تداوم خواهد یافت، تصریح کرد: برای اجرای این طرح که بدون شک تامین سلامت مردم و قطع زنجیره بیماری از مهمترین نتایج مثبت آن خواهد بود، نیازمند همراهی، همکاری و مشارکت فعال آحاد مختلف مردم هستیم.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه از همه توان استان و ظرفیت های ملی و قانونی برای تامین سلامت مردم و شهروندان و همچنین جلوگیری و کنترل این بیماری به عنوان اولویت نخست متولیان و دست اندرکاران امر استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: هم اینک در زمینه مایحتاج ضروری مردم هیچ کمبودی نداریم و همه نیازها، کالاهای اساسی مردم تامین و ذخیره سازی شده است.
کلانتری پویش «در خانه بمانید » را همچنان بهترین راه مقابله با شیوع کرونا دانست و اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در کنار طرح های سامانه سلامت، تست و نمونه گیری، سامانه ۴۰۳۰، غربالگری ورودی ها کارساز بوده و اجرای کامل آنها در کنترل و مهار ویروس کرونا بسیار موثر هستند.
وی از آحاد مردم استان خواست بیش از پیش همکاری و همراهی خود با مجموعه دست اندرکاران استان که شبانه روز و بی وقفه تلاش می کنند تا از گسترش بیماری کرونا جلوگیری کنند تقویت کنند و به توصیه ها و تاکیدات مجموعه بهداشت و درمان، پلیس راهور و مسئولان استانی توجه کنند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه این استان بر اساس گزارش های دانشگاه علوم پزشکی همچنان با انجام بیش از ۹۵ درصد طرح غربالگری بیماری کرونا رتبه نخست کشور را داراست، خاطرنشان کرد: این مهم نیز مرهون همراهی، مشارکت و همکاری مطلوب مردم فهیم بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویرحمد، کلانتری تحقق و اجرای سیاست های ستاد ملی و استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی با تعامل میان مردم و مسئولان را ستود و عنوان کرد: هرچند تاکنون ۹۵ درصد مردم استان غربالگری شدند ولی باید تلاش شود در اسرع وقت چند درصد باقی مانده که احتمالا در روستاها و جاهای دیگر هستند، شناسایی و غربالگری شوند.

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *