چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 10:06 بعد از ظهر

توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر و هوانوردی عمومی در دستور کار پردیس علم و فناوری

توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر و هوانوردی عمومی در دستور کار پردیس علم و فناوری

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از پردیس فناوری و نوآوری که با هدف ارائه امکانات زیرساختی و نرم‌افزاری به تیم‌های خلاق و فناور و توسعه فرهنگ و فناوری هوانوردی عمومی راه‌اندازی شده است، بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و عبدالمجید شجاع قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در امور حقوقی و مجلس از این مرکز بازدید کردند.

پردیس فناوری و نوآوری با هدف اجرای طرح‌های پژوهشی و فناورانه، پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری دوره‌های تخصصی پژوهش، همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و کمک به رشد فناوری و کارآفرینی خلاق ایجاد شده است. در این مرکز، ضمن ایجاد محیطی برای شناسایی و ارائه توانمندی‌های نیروی انسانی، از استقرار شرکت‌های نوپا و توسعه نیافته حمایت می‌شود که شرط اصلی آن عزم کسب و کارها برای رشد و حضور در بازار است.

علاوه بر استقرار ۲۰ شرکت نوآور، بیش از ۱۰۰ شرکت با این مجموعه در ارتباط هستند که از زیرساخت‌ها مانند سالن همایش، فضای کار اشتراکی، پردیس مجازی و سایر خدمات برای توسعه کسب و کارشان استفاده می‌کنند. فضای کار اشتراکی در پردیس فناوری و نوآوری، با ظرفیت ۱۵ تیم علاوه امکان بر استقرار گروه‌های خلاق و کسب‌وکارهای نوپا خدمات مشاوره و راهبری، امکانات زیرساختی و نرم افزاری را به تیم‌ها ارائه می‌کند.

اسفندیار اختیاری، رییس پردیس فناوری و نوآوری در این بازدید، نخستین لازمه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و خلاق را اختصاص فضای مناسب برای پیاده‌سازی ایده و توسعه کسب و کارها دانست و گفت: این پردیس علم و فناوری، توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، هوانوردی عمومی و رشد کسب و کارهای نوپا را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ هوانوردی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیش از این و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ هوانوردی عمومی، این پردیس در همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تفاهم‌نامه‌ای نسبت به راه‌اندازی پردیس نوآوری و فناوری هوایی یزد اقدام کردند.

به گفته اختیاری، در کنار این پردیس، پژوهشکده یادگار باستان و پردیس مجازی با دو سرور مستقل ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای برگزاری دوره‌ها برای آشنایی نوجوانان با فناوری واقعیت مجازی راه‌اندازی شده است.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و قائم مقام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در امور حقوقی و مجلس ضمن بازدید از این مجموعه فناور، با تیم‌های خلاق و نوآور مستقر در این پردیس گفت‌وگو کردند و در جریان فعالیت آنان قرار گرفتند.

منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *