شنبه , 6 آذر 1400 - 9:25 بعد از ظهر

ثبت‌نام بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان پایه اول در گیلان

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان پایه اول استان، گفت: با شروع ثبت‌نام دانش‌آموزان از اول خرداد تاکنون، ۷۵ درصد دانش‌آموزان گیلانی برای سال تحصیلی آینده ثبت‌نام کرده‌اند.

محمد رحمتی در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان در درگاه پادا، اظهار کرد: با شروع ثبت‌نام دانش‌آموزان از اول خرداد تاکنون، ۷۵ درصد دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در گیلان برای سال تحصیلی آینده ثبت‌نام کرده‌اند. اگر خانواده‌ها در ورود به درگاه پادا با مشکل مواجه شوند این نقص با ثبت اطلاعات مدیر مدرسه در سامانه سیدا قابل حل است.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان پایه اول استان، افزود: ثبت‌نام در پایه هفتم پس از دریافت کد پادا از مدرسه و ارائه مدرک تحصیلی به صورت حضوری در مدرسه مورد نظر انجام می‌شود؛ همچنین دانش‌آموزان پایه دهم بر اساس نتایج فرم هدایت تحصیلی با اولویت‌های الف و ب ثبت‌نام می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان درباره ثبت‌نام اتباع خارجی در مدارس استان خاطرنشان کرد: این افراد با مراجعه به واحد سنجش و فناوری ادارات آموزش و پرورش و دریافت کد کاربری می‌توانند از درگاه پادا در سامانه سیدا ثبت نام کنند.

رحمتی خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش‌آموزان قبلا در مدرسه‌ای ثبت‌نام کرده و به هر دلیلی متقاضی ثبت‌نام در مدرسه دیگری شامل پذیرفته شدگان در آزمون مدارسی از جمله نمونه دولتی هستند باید با مراجعه به سامانه پادا، ثبت‌نام قبلی خود را لغو کرده تا امکان ثبت‌نام در مدرسه مورد نظر جدید فراهم شود.

وی با اشاره به غربالگری ۲۲ هزار نوآموز ورود به پایه اول در استان گیلان، تصریح کرد: هم اکنون فعالیت ۱۹ پایگاه سنجش سلامت به پایان رسیده و ۸ پایگاه سنجش نیز تا نیمه شهریور دایر خواهد بود .

منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *