دوشنبه , 8 آذر 1400 - 9:09 قبل از ظهر

جابجایی پسماند توسط زباله گردها باعث گسترش آلودگی‌ می‌شود

جابجایی پسماند توسط زباله گردها باعث گسترش آلودگی‌ می‌شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل سازمان پسماندشهرداری زاهدان گفت: جابجایی و تفکیک پسماندها توسط زباله گردها وآن هم بدون وسیله‌های حفاظتی، باعث گسترش آلودگی‌ها درسطح شهر می‌شود.

محمدعمر حسین زهی‌زمانی در گفت وگو با ایسنا افزود: طرح جمع‌آوری زباله گردها از سال گذشته در سطح منطقه یک شروع و اکنون هم این روند به‌جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باشدت بیش‌تر در سایر مناطق ادامه دارد.

وی اظهار داشت: زباله‌گردی یکی از معضلات اجتماعی و بهداشتی جامعه است که به گسترش هر چه بیشتر اپیدمی کرونا و همچنین خطرات غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان پسماندشهرداری زاهدان بیان داشت: بالغ بر ۱۳۰ کودک کار شناسایی و به بهزیستی معرفی و ۸۹ چرخ‌دستی نیز از زباله گردها توقیف شده است.

زمانی تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند تنها سازمانی می‌باشد که در راستای جمع آوری زباله‌گردها و پلمب کارگاه‌های ضایعاتی با جدیت در این راستا تلاش می‌کنند، بایستی تمامی دستگاه‌های متولی همچون نیروی ، پلیس اماکن، محیط زیست، بهزیستی در کنار این سازمان باشند.

وی اضافه کرد: مافیای بزرگ زباله‌گردها که کارگاه‌های غیر مجاز ضایعاتی را در دست دارند با هدف سودجویی از کودکان کار پدیده زباله گردی را توسعه و مشکلات بهداشتی فراوانی را به بار میآورد.

وی گفت: بالغ بر ۳۷ کارگاه خرید و فروش غیر مجاز ضایعاتی در سطح شهر زاهدان و با تجهیزات کامل بصورت مافیایی مشغول به فعالیت می‌باشند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری زاهدان خاطر نشان کرد: در راستای حل این معضل اجتماعی وجلوگیری از شیوع بیماری کرونا می طلبد تمامی دستگاه‌های ذیربط با این سازمان همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *