شنبه , 13 آذر 1400 - 6:04 بعد از ظهر

حجاب در بین نسل جوان با دافعه و برخورد قهری نهادینه نمی‌شود

حجاب در بین نسل جوان با دافعه و برخورد قهری نهادینه نمی‌شود

  معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان، معتقد است که فرهنگ حجاب با دافعه و برخورد قهری در بین نسل جوان نهادینه نخواهد شد؛ بلکه ارتقاء علم و دانش و پرورش بُعد فکری و عرفانی، به نهادینه کردن حجاب در بین نسل جوان و ایجاد جذابیت در این حوزه کمک بیشتری می‌کند.

فاطمه منصوری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان۲۷ تیر ۱۴۰۰ در آیین اختتامیه برنامه‌های هفته عفاف و حجاب سازمان بسیج ادارات استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری اظهار کرد: حجاب، زکات شعوری نعمت خدادادی زیبایی برای بانوان است و از ایجاد اختلال در زندگی فردی و میدان شعوری جامعه جلوگیری خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان با بیان اینکه در هر تکلیفی باید به دنبال تعقل و تدبّر بوده و علت و چرایی آن را بیابیم، گفت: بسیار ارزنده است که بتوانیم سطح دانش و آگاهی خود را در تمامی سطوح و دانش‌ها ارتقاء دهیم تا ضمن تلاش برای نهادینه کردن ارزش‌ها، این ‌مهم را بسط داده و به بهترین نحو ممکن به نسل های آینده انتقال دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بُعد ظاهر و باطن، دو مساله ای است که می توان در بحث حجاب و عفاف به آن پرداخت، افزود: حجاب در تمامی ادیان و مکاتب لازم دانسته شده و به مرور زمان به دلیل ادراکات شخصی افراد دچار تغییراتی شده است.

منصوری ادامه داد: جهان هستی به هر یک از ما هدایایی را ارزانی داشته که در ازای آن یک بازتاب شعوری متناسب با آن از ما انتظار دارد، علم، ثروت، فرزند، همسر و زیبایی هرکدام زکاتی دارند و ما باید بازتاب شعوری مناسب برای آن را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: زکات زیبایی پرهیز از خودنمایی است و حجاب به واسطه نعمتی که در مقیاس بیشتری به بانوان عطا شده، از اهمیت دو چندان برخوردار است.

معاون استاندار سمنان افزود:  کسانی که به رشد و بلوغ کامل نرسیده اند، دریافت تحسین و جلب توجه برای آنها اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد و در بحث رعایت حجاب و پرهیز از خودنمایی به واسطه زیبایی های خدادادی، دچار اختلال خواهند شد که این ‌موضوع در جامعه به صورت مستقیم تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: هر نوع خودنمایی باعث اختلال شعوری و یک حالت معیوب در جامعه خواهد شد که همه ما از این اختلال متضرر خواهیم شد؛ باید توجه داشته باشیم که حال همه ما در یک جامعه به هم ارتباط دارد و کوچک ترین عمل ما بر زندگی دیگران نیز تاثیرگذار خواهد بود.

منصوری اظهار کرد: ما امروز در جامعه و شرایطی زندگی می‌کنیم که نیاز است اطلاعات خود را بروز کرده و با توجه به دریافت‌های اطلاعاتی که خصوصا نسل جوان در حال فراگیری است، توانایی پاسخگویی و تبیین چرایی ارزش هایی همچون ‌حجاب نیز در ما ارتقاء یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در پایان گفت: فرهنگ حجاب با دافعه و برخورد قهری در بین نسل جوان نهادینه نخواهد شد؛ بلکه ارتقاء علم و دانش و پرورش بُعد فکری و عرفانی، به نهادینه کردن حجاب در بین آحاد نسل جوان و ایجاد جذابیت در این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خبرنگار تا کجا اجازه افشاء دارد؟

در روزهای اخیر، افشاگری‌های یک خبرنگار در رابطه با استخدام‌های غیرقانونی در وزارت نفت، بار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *