پنجشنبه , 11 آذر 1400 - 4:44 بعد از ظهر

حشد شعبی: خروج آمریکا از عراق با تضعیف داعش رابطه مستقیم دارد

حشد شعبی: خروج آمریکا از عراق با تضعیف داعش رابطه مستقیم دارد

یک مسئول ارشد در تشکیلات حشد شعبی امروز یکشنبه در سخنانی گفت که با خروج نیروهای آمریکایی از عراق، ۹۰ درصد از گروه‌های زیرزمینی داعش از بین خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، علی الحسینی، از مسئولان ارشد حشد شعبی در مصاحبه با سایت المعلومه گفت: رابطه نیروهای آمریکایی با گروه تروریستی داعش و حمایتشان از این تروریست‌ها مسئله‌ای است که هیچ فردی در مورد آن تردید ندارد. عقب نشینی نیروهای آمریکایی در از بین بردن ۹۰ درصد از گروهک‌های زیرزمینی داعش نقش خواهد داشت.

وی ادامه داد: نتایج مثبت عقب نشینی نیروهای آمریکایی از پایگاه “کی وان” در کرکوک، از طریق ضعف بسیار گروهک‌های تروریستی داعش کم‌کم در حال آشکار شدن است.

الحسینی خاطرنشان کرد: نیروهای آمریکایی برجسته ترین حامیان گروه تروریستی داعش در زمینه‌های مختلف از جمله اطلاعاتی و حمایت لجستیکی بودند، اما بعد از عقب نشینی نیروهای آمریکایی این حمایت دیگر مطرح نیست و بدین ترتیب ضعف گسترده گروهک‌های تروریستی داعش طی روزهای آتی آشکارتر می‌شود.

طی روزهای آخر آمریکایی از چند پایگاه نظامی در عراق عقب نشینی کردند که آخرین عقب نشینی آنها از پایگاه الحبانیه در غرب کشور بود.

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *