جمعه , 12 آذر 1400 - 10:12 قبل از ظهر

حضور کارلسن و فیروزجا در بین چهار نفر برتر مسابقات اینترنتی

حضور کارلسن و فیروزجا در بین چهار نفر برتر مسابقات اینترنتی

فیروزجا و کارلسن بعد از پیروزی مقابل حریفانشان در مسابقات اینترنتی بنتربلیتس به جمع چهار نفر پایانی راه یافتند.

به گزارش ایسنا، علیرضا فیروزجا که در مسابقات اینترنتی بنتربلیتس شرکت کرده است، موفق شد در بین چهار بازیکن برتر این رقابت ها قرار بگیرد. او در مرحله یک چهار نهایی از سد حریف خود با نتیجه ۸.۵ بر ۲.۵  گذشت و در جمع چهار نفر برتر پایانی قرار گرفت.

مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک که در این رقابت ها حضور دارد موفق شده با پیروزی بر رقیبش در جمع چهار نفر پایانی قرار بگیرد.

در مرحله نیمه نهایی قرار است مگنوس کارلسن در مقابل حریفی از روسیه قرار بگیرد. کارلسن با ریتینگ ۲۸۶۳ در مقابل حریف ۲۷ ساله خود با ریتنیگ ۲۶۷۵ قرار خواهد گرفت. همچنین فیروزجا ۱۶ ساله باریتینگ ۲۷۲۸ در مقابل حریف هندی با ریتینگ ۲۶۱۸ قرار می گیرد.

رقابت‌های بنتربلیتس یک مسابقات حذفی با ۱۲۸ بازیکن در سایت chess۲۴ است که در آن از همه بازیکنان خواسته می‌شود تا هنگام بازی از تمام قدرت تفکر خود استفاده کنند.

مجموع جوایز این مسابقات ۵۰ هزار دلار است که نفر اول این دیدار می‌تواند ۱۴ هزار دلار را برنده شود. هر مسابقه از ۱۶ بازی ۳ دقیقه‌ای برق‌آسا تشکیل می‌شود و برنده اولین شطرنج بازی است که به ۸.۵ امتیاز برسد. در صورتی که با ۱۶ بازی برنده مشخص نشد یک بازی ۳ دقیقه ای دیگر انجام خواهد شد.

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *