چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:44 قبل از ظهر

خسارات تنش آبی در خوزستان با حضور مسئولان ملی بررسی می‌شود

خسارات تنش آبی در خوزستان با حضور مسئولان ملی بررسی می‌شود

 استاندار خوزستان گفت: با بحران و تنش شدید آبی رو به رو هستیم که در این شرایط مصارف مختلف آب بر اساس موجودی آب در پشت سدها تخصیص داده شده است و پس از تامین آب شرب، اولویت تامین حق آبه تالاب ها به ویژه هورالعظیم است.

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست فوق‌العاده ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز، ۲۵ تیرماه برگزار شد با اشاره به مشکلات آب در استان اظهار کرد: زمانی که می گوییم آب باید به تالاب ها برسد یعنی باید مسیر آب باز باشد تا آب به تالاب برسد که خود به خود برای دام سنگین نیز مفید خواهد بود. اولویت‌های بعدی کشت فصلی و جایگزین، سپس کشت تابستانه و کشت پاییزه است.

وی افزود: معضلی مرتبط با همکاری مردم داریم. افراد زیادی در مسیرهای بالادست و حتی در مجاورت تالاب هورالعظیم که مشکلات آبی داریم شلتوک کاری را آغاز کردند که این کار بسیار خطرناک است. زمانی که می بینیم تالاب هورالعظیم در حال خشک شدن است و مرتب به خشکی آن افزوده می شود و دام های سنگین از تشنگی در حال از بین رفتن هستند، این چه صیغه ای است که در مجاورت تالاب یا در بالادست، شلتوک کاری شود؟

سلیمانی دشتکی بیان کرد: با این وجود برای رفع مشکلات کشاورزان، با معاون اول رئیس جمهور صحبت کردیم که وی به وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه دستور داد تا به همراه رئیس سازمان مدیریت بحران به خوزستان سفر کنند و موضوعات بررسی و خسارات برآورد شود.

وی با اشاره به پیگیری پرداخت خسارات کشاورزان، ادامه داد: باقی مانده پرداخت خسارات سیل سال ۹۸، اعتبارات دو سد چوئبده و مارد و خسارات کنونی کشاورزان با حضور مسئولان ملی بررسی می شود تا در دولت تصویب شود.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت حقوق آبان‌ماه کارکنان مشروط شد!

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه و شفاف‌سازی پرداخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *