شنبه , 6 آذر 1400 - 9:21 قبل از ظهر

خطر شیوع پیک پنجم کرونا، بیخ گوش زنجانی‌ها

خطر شیوع پیک پنجم کرونا، بیخ گوش زنجانی‌ها

 معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: اگر تمهیدات و اقداماتی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان اتخاذ نشود و مردم از رعایت پروتکل‌ها غافل شوند، شاهد پیک پنجم بیماری کرونا خواهیم بود.

محمدرضا صائینی صبح امروز (اول تیرماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، در رابطه با وضعیت کرونایی شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرم‌دره، اظهار کرد: روند بیماری کرونا در شهرستان‌های ابهر و زنجان معادل نرم استانی بوده ولی به صورت جزئی افزایشی است. این در حالی است که شهرستان خرم‌دره از لحاظ روند بستری از نرم استانی بالاتر بوده و در حوزه سرپایی نیز روند افزایشی دارد.

وی در رابطه با روند بیماری کرونا در شهرستان‌های خدابنده و طارم نیز افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان خدابنده بالا رفته ولی تقریباً روند بیماری کرونا در این شهرستان معادل نرم استانی بوده و در شهرستان طارم نیز شاهد افزایش PCR مثبت در حوزه سرپایی هستیم اما از نرم استانی پایین‌تر است.

این مسئول در رابطه با روند بیماری کرونا در شهرستان‌های ماه‌نشان و سلطانیه، تصریح کرد: روند بیماری کرونا در سلطانیه از نرم استانی پایین‌تر بوده و در هفته اخیر ماه‌نشان به صورت خزنده افزایشی و اکنون به نرم استانی رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با رنکینگ شهرستان‌های استان زنجان از لحاظ میزان بروز موارد بستری کووید – ۱۹ در هفته چهارم خردادماه، گفت: این میزان به ترتیب متعلق به شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، خدابنده، ماه‌نشان، زنجان، ایجرود، طارم و سلطانیه است.

صائینی با تاکید بر اینکه اگر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد نرسد، شاهد شیوع پیک پنجم کرونا در استان زنجان خواهیم بود، اظهار کرد: اکنون میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بین ۷۵ تا ۸۰ درصد است.

وی، هدف اصلی از تزریق واکسن کرونا را، کاهش مرگ و میر بیان کرد و افزود: اکنون در استان زنجان توان تزریق روزانه ۱۰ هزار دُز واکسن کرونا وجود دارد که با افزایش مراکز تجمعی واکسیناسیون این میزان به روزی ۲۰۰۰ نفر نیز خواهد رسید.

این مسئول با بیان اینکه تنها تزریق دُز دوم واکسن کرونا در استان زنجان انجام می‌شود، تصریح کرد: طبق اطلاعات واصله، در اواخر هفته جاری محموله جدید واکسن سینوفارم برای اتمام تزریق دُز دوم وارد استان زنجان خواهد شد، بنابراین مردم نگران نباشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با وضعیت پوشش واکسیناسیون کرونا در سالمندان تا ۳۱ خردادماه امسال، خاطرنشان کرد: گروه سنی ۸۰ سال و بالاتر با جمعیت ۱۷ هزار و ۵۷۸ نفر ۷۸ درصد، ۷۵ تا ۷۹ سال با جمعیت ۱۳ هزار و ۸۸۰ نفر ۷۲ درصد و ۷۰ تا ۷۴ سال با جمعیت ۱۷ هزار و ۷۷۹ نفر ۷۳ درصد پوشش واکسیناسیون داشته است.

منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بیت‌سعید در نفت آبادان ماند

  مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، تمدید کرد. حسن بیت‌سعید مهاجم سابق تیم‌های فولاد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *