جمعه , 12 آذر 1400 - 2:25 بعد از ظهر

درخواست آمریکا برای تحویل پسر و رئیس سازمان اطلاعات قذافی به لاهه

درخواست آمریکا برای تحویل پسر و رئیس سازمان اطلاعات قذافی به لاهه
دیوان لاهه

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از دولت وحدت ملی لیبی خواست عبدالله السنوسی و سیف‌الاسلام قذافی و تمامی چهره‌های تحت تعقیب دیوان کیفری بین‌الملل را بازداشت کرده و تحویل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت “الوسط” لیبی، توماس گرینفیلد، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره گزارش کریم خان، دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل از وضعیت لیبی، گفت: عبدالله السنوسی (رئیس سازمان اطلاعات لیبی در دوره قذافی) و سیف الاسلام قذافی (پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی) باید در دادگاه حاضر شوند و نباید به آنها اجازه داده شود دست به خشونت بزنند، ما از دولت وحدت ملی لیبی می‌خواهیم بازداشت و تحویل این دو چهره تحت تعقیب دیوان کیفری بین‌الملل را تضمین کند، همچنین هر کشوری که به چهره‌های فراری از محاکمه پناه داده باید روند تحویل آنها به مقامات ذی‌صلاح را تسهیل کند.

گرینفیلد با اشاره به اینکه تحریم‌هایی از سوی شورای امنیت علیه السنوسی اعمال شده، از احتمال اینکه السنوسی فعالیت‌هایی را در لیبی آغاز کند، ابراز نگرانی کرد و گفت: ما از اقدامات داخلی برای محاکمه متخلفان در لیبی توسط مسؤولان مربوطه حمایت می‌کنیم.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل با تاکید بر اینکه کشورش از محاکمه عاملان جنایات در لیبی حمایت می‌کند، گفت: واشنگتن به همکاری با دفتر دادستانی کل دیوان کیفری بین‌الملل برای تحقیق و بازجویی از عاملان جنایات انجام شده از سال ۲۰۱۱ در حق مردم لیبی علاقه‌مند است.

همچنین الوسط گزارش داد، نماینده ایرلند در سازمان ملل نیز بازداشت سیف‌الاسلام قذافی را خواستار شد و از شورای امنیت خواست حمایت مالی لازم را از دیوان کیفری بین‌الملل به عمل آورد.

انتهای پیام

درباره ی 4m7md

مطلب پیشنهادی

وزرای دفاع روسیه و چین نقشه راه همکاری نظامی را امضا کردند

وزرای دفاع روسیه و چین در نشست کاری که از طریق یک ویدئو کنفرانس برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *