سه شنبه , 9 آذر 1400 - 5:56 قبل از ظهر

در صورت مشاهده حیوانات وحشی با ۱۵۴۰ تماس بگیرید

در صورت مشاهده حیوانات وحشی با ۱۵۴۰ تماس بگیرید

ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان طارم گفت: وجود گونه‌های مختلفی از حیوانات در شهرستان طارم روی اکوسیستم منطقه تاثیرگذار است.

سیدسعید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با احتمال حضور حیواناتی مانند گرگ در اطراف روستاها در فصل سرما، اظهار کرد: مردم شهرستان در صورت مشاهده حیواناتی مانند گرگ در مناطق مختلف مانند اطراف روستاها، حتماً از نزدیکی به آن یا انجام عکس‌العمل خاصی دوری کنند.

وی افزود: در شهرستان گونه‌های مختلف جانوری مانند پلنگ، گرگ، گراز و … وجود دارد ولی با توجه به وجود غذای پلنگ در مناطق آن‌ها در اطراف روستاها دیده نمی‌شوند و بیشتر احتمال حضور گرگ در اطراف روستاها وجود دارد و اگر افراد در صورت مشاهده گرگ عکس‌العمل خاصی نشان دهند، مورد حمله قرار می‌گیرند و بهتر است در صورت مشاهده نزدیک نشده و با محیط‌زیست تماس بگیرند.

این مسئول با بیان اینکه افراد از نزدیکی به حیوانی که شکاری کرده یا از لاشه‌ای تغذیه می‌کند نیز دوری کنند، تصریح کرد: حیوانات هاری شده در صورت مواجهه با افراد حمله خواهند کرد و افراد بهتر است در صورت مشاهده حیوانات از آن‌ها دوری کرده با سامانه ۱۵۴۰‌ تماس بگیرند تا نیروهای محیط‌زیست وارد عمل شده و به متواری کردن‌ آن از محل بپردازند.

موسوی ادامه داد: وجود گونه‌های مختلفی از حیوانات در شهرستان طارم روی اکوسیستم منطقه تاثیرگذار است و باعث حفظ زنجیره غذایی جانوران مختلف در این شهرستان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تقاضا داریم که مردم در صورت مشاهده حیواناتی که مریض شده و یا تصادف کرده‌اند، با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند تا اقدامات لازم برای نگه‌داری از حیوانات زخمی انجام شده و نزد دامپزشک برده شوند و این حیوانات بعد از بهبودی در محل پیدا شده رها می‌شوند.

انتهای پیام

درباره ی 4m7md

مطلب پیشنهادی

وزرای دفاع روسیه و چین نقشه راه همکاری نظامی را امضا کردند

وزرای دفاع روسیه و چین در نشست کاری که از طریق یک ویدئو کنفرانس برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *