چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 10:29 بعد از ظهر

دولت کابل برای نبرد با طالبان به ما کمک نکرد

دولت کابل برای نبرد با طالبان به ما کمک نکرد

ژنرال دوستم از دولت کابل به دلیل عدم همراهی در نبرد با طالبان انتقاد کرد.

به نقل از طلوع نیوز، ژنرال «عبدالرشید دوستم»، رئیس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان از رویکرد دولت در قبال طالبان انتقاد کرد.

ژنرال دوستم در این ارتباط گفته است که دولت کابل به نیروهای تحت امر او در جنگ علیه طالبان کمک نمی کند.

دوستم در عین حال از طالبان خواسته است تا گفتگوهای صلح را دنبال کنند.

دور جدید مذاکرات صلح افغانستان در حالی از امروز شنبه در دوحه آغاز شد که این کشور همچنان صحنه درگیری های سنگین نظامی میان نیروهای دولتی و طالبان است.

آتش‌بس دائمی و آزادی زندانیان طالبان از موضوعات اصلی نشست امروز عنوان شده است. گفته می شود این مذاکرات دو روزه است.

روز گذشته هیأت بلند پایه دولت افغانستان به ریاست «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی صلح، برای مذاکره و رسیدن به صلح با گروه طالبان عازم دوحه شد.

«ملاعبدالغنی برادر» سرپرست هیات طالبان در نشست بین الافغانی گفت: می‌دانید که کشور و مردم ما طی چهار دهه گذشته برای ایجاد یک نظام مستقل و اسلامی فداکاری های زیادی انجام داده‌اند و از این طریق هنوز با مشکلات و سختی‌های بسیاری روبرو هستند.

وی افزود: اکنون الحمدلله، این هدف بزرگ ملت ما در آستانه تحقق است. در این راستا، ما و همه شما مسئولیت مشترک داریم که اطمینان حاصل کنیم که فداکاری‌های بزرگ و بی امان مردم ما به هدر نرود. بلکه برای رسیدن به این هدف بزرگ، باید با هم کار کنیم و هماهنگ باشیم.

رییس دفتر سیاسی طالبان خاطرنشان کرد: ملت ما متحمل رنج های فراوان شده است، دیگر رنجی نخواهند کشید، همه مردم زیر سایه نظام اسلامی آینده شاد و مسالمت آمیز زندگی خواهند کرد. ما باید برای کشور تلاش کنیم و بگذاریم مردم ما مطابق با ارزش‌های اسلامی و منافع ملی خود پیشرفت مثبتی داشته باشند.

منبع:خبرنگارمهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ماده جدیدی برای کاهش سر و صدا حتی در موتور جت

یک ماده جدید که با تلاش و همکاری “رضا غفاری ورداوق”، محقق ایرانی دانشگاه بوستون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *