چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 12:58 بعد از ظهر

دیدار وزیر صنعت و تجارت قطر با دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام

دیدار وزیر صنعت و تجارت قطر با دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با وزیر صنعت و تجارت قطر گفت: روابط ایران و قطر مقدمه صلح، امنیت، رونق و رفاه در منطقه است.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز پنجشنبه۱۴مردادماه۱۴۰۰ با علی بن احمد زاید، وزیر صنعت و تجارت قطر و هیات همراه دیدار و بر گسترش روابط برادرانه ایران و قطر تاکید کرد.

رضایی در این دیدار، ضمن خوش آمدگویی به هیات قطری، گفت: روابط ایران و قطر،برادرانه است و در سایه این روابط برادرانه می توانیم به صلح، امنیت، رونق و رفاه در منطقه کمک کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارتباط میان کشورهای مسلمان منطقه را موضوعی کلیدی و کارگشا خواند و افزود: ایران در چهاردهه گذشته ثابت کرده است که از همکاری با کشورهای منطقه بویژه همسایگان جنوبی خود استقبال می کند.

وی افزود: ایران و قطر بارها در فراز و نشیب رویدادها و حوادث در کنار یکدیگر به ثبات منطقه کمک رسانده‌اند. ما در زمانی که قطر بی دلیل تحت فشار قرار گرفته بود محاصره قطر را کنار زدیم و بی منت کمک کردیم و معتقدیم اگر این حضور موثر و برادرانه تداوم یابد، رونق و آرامش در کشورهای اسلامی تحقق پیدا می کند.

رضایی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بنادر ایران و تجارت مستقیم ایران و قطر اشاره کرد و گفت: شما می توانید در رونق بنادر ایران بویژه در استان بوشهر و خوزستان سرمایه‌گذاری کنید و یقین دارم توسعه تجارت قطر با ایران، به نفع منطقه خواهد بود. ایران دسترسی شما را به بازارهای شمالی و منطقه قفقاز فراهم می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان از طرف قطری دعوت کرد تا در فرصتی دیگر با سفر به ایران، زمینه‌های جدید سرمایه‌گذاری و همکاری را بررسی کند.

علی بن احمد زاید، وزیر صنعت و تجارت قطر نیز با قدردانی از پیگیری های جمهوری اسلامی ایران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از توسعه روابط دو جانبه گفت: امیدوارم به زودی در قطر، میزبان کمیسیون مشترک تجاری دو کشور باشیم و ارتباطات تهران و دوحه در عرصه های گوناگون به ویژه در انتقال برق و سرمایه‌گذاری های مشترک توسعه پیدا کند.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *