یکشنبه , 14 آذر 1400 - 3:34 بعد از ظهر

راه اندازی ۳۰۶ پایگاه جمع آوری نذورات قربانی در خراسان جنوبی

راه اندازی ۳۰۶ پایگاه جمع آوری نذورات قربانی در خراسان جنوبی

بیرجند- معاون کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: همزمان با عید سعید قربان ۳۰۶ پایگاه جمع آوری نذورات قربانی مردم خیر و نوع دوست، در سطح استان برپا شده است.

 به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، احمد رفیعی گفت: همانند سنوات گذشته ۶۲ قربانگاه در سطح استان پیش بینی شده و نیکوکاران می‌توانند قربانی‌های خود را به محل‌های مخصوص تعیین‌شده این نهاد تحویل دهند تا با رعایت تمام اصول شرعی، بهداشتی و قانونی، پس از ذبح، گوشت آن بین نیازمندان توزیع شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: ضرورت توجه به سنت الهی قربانی و تلاش در جهت گسترش و ترویج این سنت الهی که ضمن آثار و برکات فراوان معنوی آن در جامعه، طبیعتاً محرومان و نیازمندان نیز از آن بهره مند می شوند.

رفیعی در ادامه افزود: هم‌اکنون ۴۳ هزار و ۵۲۳ خانوار تحت حمایت تحت حمایت کمیته امداد هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، نذورات قربانی خیران با اولویت خانوارهای سالمند، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج توزیع خواهد شد.

‏ وی گفت: این نهاد بنا دارد تا در این سنت الهی از تمام ظرفیت شوراهای زکات روستایی، مراکز نیکوکاری، ادارات اوقاف و امور خیریه و بسیج در جهت جمع‌آوری نذورات قربانی و توزیع بین نیازمندان استفاده کند.

رفیعی، استفاده از فضاهای مجازی و ظرفیت‌های گروهی خانوادگی و صنفی، اهل سنت، خیرین و موسسات خیریه درجهت دریافت نذورات و گوشت قربانی مردم سخاوتمند از دیگر برنامه‌های این نهاد در مراسم عید قربان است.

گفتنی است: در عید قربان سال گذشته مردم خیر خراسان جنوبی بیش از ۴ میلیارد و ۷۶۱ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی، نذورات قربانی به نیازمندان اهدا کرده اند.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *