دوشنبه , 15 آذر 1400 - 6:10 بعد از ظهر

رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه تولید برای واحدهای فرش دستباف

رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه تولید برای واحدهای فرش دستباف

  رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه تولید برای واحدهای تولید فرش دستباف در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

مهدی کلالی در حاشیه جلسه وبینار مرکز ملی فرش ایران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری، شرایط صدور پروانه بهره‌برداری از طریق سامانه بهین یاب (توسط متقاضی ) و هماهنگ (اداره فرش)،  به منظور تسریع و تسهیل در انجام امور و جلوگیری از سردرگمی ارباب رجوع  مهیا شده است و کلیه اقدامات در داخل اداره فرش سازمان صمت صورت می‌پذیرد و متقاضی به ساده‌ترین شکل ممکن پروانه تولید خود را دریافت می‌نمایند.

وی افزود: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، دوازده پروانه تولید برای تولیدکنندگان فرش اعم از کارگاهی، متمرکز و غیرمتمرکز در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۰۰ درصدی روبرو بوده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: این واحدهای تولیدی بدون هیچ گونه دریافت تسهیلات مشغول به کار شده‌اند و برای حداقل ۳۰۰ نفر ایجاد شغل شده است.

کلالی تصریح کرد:  شرایط پرداخت تسهیلات کارا با بهره ۱۸ درصد و زمان باز پرداخت ۸۴ ماهه برای تولید کنندگان فعال در حوزه فرش دستباف فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، وی خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های صورت پذیرفته شرایط ثبت‌نام طرح بیمه ایران، حامی فرش ایران، ثبت نام بیمه آنلاین بافندگان فرش دستباف به منظور بهره مندی از بیمه تکمیلی نیز مهیا شده است.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت حقوق آبان‌ماه کارکنان مشروط شد!

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه و شفاف‌سازی پرداخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *