چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:20 بعد از ظهر

رفع تصرف بیش از۱۱۰ هزار متر از اراضی منابع ملی در منطقه حفاظت شده دنا طی ۵ ماهه امسال

رفع تصرف بیش از۱۱۰ هزار متر از اراضی منابع ملی در منطقه حفاظت شده دنا طی ۵ ماهه امسال

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با صدور رای قطعی طی ۵ ماهه سال جاری ۱۱۰ هزار و ۲۲۷ متر مربع از اراضی منابع ملی در در محدوده پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا رفع تصرف شد.

سید اسدالله هاشمی در این خصوص افزود: در ۵ ماهه نخست سال جاری و با صدور رای قطعی، بیش از یک هکتار از اراضی منابع ملی در محدوده پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا رفع تصرف و به بیت المال بازگشت.
وی اظهار کرد: با شناسایی مناطق حساس و اولویت بندی، یگان حفاظت در شهرستان ها اقدام به گشت زنی مرتب و مراقبت های منظم و دوره ای را در مناطق مختلف انجام می دهند و در برخورد با سود جویان مطابق قانون عمل خواهند کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و آموزش از عوامل مهم در پاسداشت انفال و عرصه های منابع ملی به شمار می روند، تصریح کرد: معتقدیم تنها راه حفاظت و صیانت از امانت نسل های آتی، فرهنگ سازی بوده و استفاده از قوه قهریه آخرین راه در برخورد با متخلفین محسوب می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، هاشمی ضمن تشکر از همراهی و همکاری خوب مراجع قضایی و انتظامی با محیط زیست استان، عنوان کرد: با توجه به سیاست این اداره کل در حفاظت مشارکتی، معتقدیم مردم در حراست از منابع ملی نقش بسیار مهمی دارند.
منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *