یکشنبه , 14 آذر 1400 - 1:51 قبل از ظهر

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت "له‌شدن‌قشرضعیف" تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان این محدوده را نگران کرده است.

حسین هاشمی تختی شب گذشته(۱۸ فروردین ماه) در دیدار با جمعی از مردم بندرعباس، با اشاره به نشست مشترک با نمایندگان دست‌فروشان بلوار طالقانی (روبروی بازار اصلی) که به اتفاق معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: نگرانی‌هایی در بین این افراد (که به دلیل کرونا از فعالیت آنها جلوگیری شده) مبنی  بر جابجایی  همیشگی و انتقال آنها به بازارچه دستفروشی ۲۲ بهمن به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: گویا طی روزهای اخیر به این قشر اطلاع رسانی شده که باید محل فعالیت خود را تغییر دهند که این امر سبب نگرانی‌هایی شده است.

نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان افرود: اغلب دستفروشان خیابان مذکور که فعالیت خود را در ساعات پایانی شب و پس از زمان تعطیلی بازار شروع می‌کنند، از اقشار آسیب‌پذیر و زنان سرپرست خانوار و یا بدسرپرست هستند.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از دستفروشان برای امرار معاش خانواده خود در این محدوده فعالیت دارند، افزود: از جناب آقای مدرس معاون استانداری و همچنین فرماندار و شهردار بندرعباس خواهانیم در این مورد همه جوانب را در نظر بگیرند و با تدبیر بیشتری عمل کنند.

هاشمی تختی با بیان اینکه ساماندهی این محوطه و نحوه فعالیت افراد الزامی است، اضافه کرد: ساماندهی نباید به قیمت افزایش فشار و له شدن تعدادی از خانوارها تمام شود، پس معتقدیم حتما باید طرح های جایگزینی مدنظر طوری باشد که از ضرر بیشتر و افزایش مشکلات دستفروشان جلوگیری کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر قرار باشد دستفروشان محدوده طالقانی را به بازارچه دستفروشی ۲۲ بهمن انتقال دهند، باید متوجه باشند که آن مکان از زیرساخت‌ها و فضای مناسب برای فعالیت افراد جدید برخوردار نیست و از طرفی دیگر در بعد جذب مشتری کشش و ظرفیت لازم را ندارد.

وی گفت: در این راستا مسئولان امر باید مدبرانه تصمیم بگیرند و پیشنهادات و دغدغه‌های این افراد را نیز بشنوند چرا که آنها نیز برای مکان جدید فعالیت خود پیشنهادات و ایده‌هایی دارند که می تواند چالش‌های جابجایی را به کمترین حد برساند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

حضرتی: کرونا اشتغال و رکود اقتصادی را هدف گرفته است/به داد حاشیه‌نشین‌ها برسید

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کرونا اشتغال جامعه و رکود اقتصادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *