شنبه , 6 آذر 1400 - 9:36 بعد از ظهر

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اصلی ترین راه توسعه کردستان است

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اصلی ترین راه توسعه کردستان است

سنندج- استاندار کردستان گفت: یکی از اصلی‌ترین راه‌های توسعه استان سرمایه‌گذاری در بخش آب و کشاورزی است و در این راستا تاکنون ۴۳۴ میلیارد تومان صرف آبی کردن اراضی دیم شده است.

بهمن مرادنیا روز دوشنبه در مراسم افتتاح استانی طرح‌های آبیاری و زهکشی کشور اظهار کرد: طرح آبی‌شدن ۱۶ هزار و ۸۱۰ هکتار از اراضی استان را طی چند سال اخیر پیگیری کردیم و تاکنون ۴۳۴ میلیارد تومان برای این مهم هزینه شده است.

وی افزود: امروز شاهد افتتاح پنج هزار و ۴۷۰ هکتار از اراضی پایاب سدهای گاوشان، قشلاق، امیرآباد، رمشت، آزاد و گاران هستیم و اگر ۱۴۵ میلیارد تومان اعتبار باقی مانده این طرح تأمین شود تا سه ماه آینده همه ۱۶ هزار و ۸۱۰ هکتار اراضی آبی محقق خواهد شد.

مرادنیا تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین راه‌های توسعه استان سرمایه‌گذاری در بخش آب و کشاورزی است و به ثمر نشستن بخشی از طرح‌های حوزه کشاورزی اتفاق و رویداد مهمی برای استان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: کردستان حوضه آبریز پنج رودخانه کشور بوده و هست درصد روان آب‌های کشور را به خود اختصاص داده است.

محسن فتحی افزود: هرچقدر از این سهم بهره ببریم شاهد رونق بیشتری در حوزه اقتصادی استان خواهیم بود.

فتحی افزود: با تحقق طرح‌های آبی کردن اراضی دیم شاهد افزایش تولیدات کشاورزی خواهیم بود و این امر نیاز استان به صنایع تبدیلی را بیش از پیش می‌کند که امیدواریم در دولت جدید این مهم توسط دولتمردان پیگیری شود.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *