یکشنبه , 7 آذر 1400 - 5:19 قبل از ظهر

سرمدی: قوانین مرتبط با حوزه مسکن جای مماشات ندارد

سرمدی: قوانین مرتبط با حوزه مسکن جای مماشات ندارد

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مسکن تاثیر مستقیم بر ازدواج و رفع مشکل اساسی جوانان دارد، بنابراین قوانین مرتبط با حوزه مسکن به عنوان مطالبات ملی جای مماشات ندارد.

کیومرث سرمدی واله در مورد عدم اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی، اظهار کرد: این مساله موضوع مورد علاقه مجلس یازدهم است، چون مجلس از ابتدا به دنبال حل مشکل مسکن بوده و با عزم جدی که در دولت رئیسی می بینیم، عزم دولت هم در این خصوص جدی است.
وی با اشاره به اینکه قانون مترقی مالیات بر خانه‌های خالی می‌تواند گره کور افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجاره بها را باز کند،‌ تصریح کرد: قطعا موانعی وجود دارد که از جمله آن نبود اطلاعات جامع، کامل و مانع از مسکن و مساکن خالی از سکنه در کشور است و احتمالا برخی مخالفت‌ها و کارشکنی‌ها نیز در این مسیر وجود دارد که با قاطعیت مجلس یازدهم پای اجرای قانون خواهیم ایستاد و هیچ ترک فعلی را از هیچ مسئولی نخواهیم پذیرفت.
نماینده مردم اسدآباد گفت:‌ بازار مسکن به عنوان زیرساخت توسعه کشور باید از دلالی نجات پیدا کند. مسکن تاثیر مستقیم بر ازدواج و رفع مشکل اساسی جوانان دارد، فلذا قوانین مرتبط با حوزه مسکن به عنوان مطالبات ملی جای مماشات ندارد.
منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفاع مگوایر از خوشحالی بعد از گل خود

هری مگوایر از خوشحالی خود در بازی تیم ملی انگلیس برابر آلبانی دفاع کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *