شنبه , 6 آذر 1400 - 12:56 بعد از ظهر

سلطانی‌فر: وزارت ورزش کلیه مراحل قانونی واگذاری سرخابی‌ها را انجام داده است

سلطانی‌فر: وزارت ورزش کلیه مراحل قانونی واگذاری سرخابی‌ها را انجام داده است

وزیر ورزش و جوانان گفت: در اولین ملاقاتی که با رییسی، رییس‌جمهور جدید حدود چهل روز قبل داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی دو باشگاه و اقدامات انجام شده گزارش دادم و ایشان نیز تاکید کردند تا این اقدام در اسرع وقت انجام شود.

 به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر درباره اقدامات صورت گرفته برای واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت اظهار کرد: کلیه مراحل قانونی، اداری، حقوقی و مستندسازی خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان پایان یافته و کلیه اسناد و مدارک و پرونده‌ها و گزارشات مورد نیاز حدود سه ماه است که به سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تحویل داده شده است.

او افزود: براساس مصوبات هیات عالی واگذاری شرکت‌های دولتی که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور وزیر دادگستری و نمایندگان دادستان کل کشور، نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و اتاق تعاون و نماینده منتخب مجلس تشکیل می‌شود نحوه واگذاری سهام سرخابی‌ها مشخص خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: قرار بود عرضه اولیه با ۱۵ درصد سهام صورت پذیرد، ولی متاسفانه بروکراسی داخل دو سازمان فوق الذکر که مسوولیت اصلی و قانونی امر خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به‌عهده دارند مانع آغاز عملیات اجرایی خصوصی‌سازی دو باشگاه و عرضه سهام اولیه آن‌ها به هواداران شده است.

سلطانی‌فر افزود: در اولین ملاقاتی که با رییسی، رییس‌جمهور جدید حدود چهل روز قبل داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی دو باشگاه و اقدامات انجام شده گزارش دادم و ایشان نیز تاکید کردند تا این اقدام در اسرع وقت انجام شود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: بنده بعد از ملاقات با رییس‌جمهور دیدگاه و دستور مشارالیه را شفاها به وزیر اقتصاد و رییسان سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس و اوراق بهادار منعکس کردم، ولی متاسفانه هنوز اقدامی صورت نپذیرفته است.

او تاکید کرد: برای رشد و توسعه فوتبال کشور باید تمام باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یک به‌صورت واقعی به بخش خصوصی واگذار و توسط سهامداران آن‌ها اداره و در چارچوب ضوابط فیفا مدیریت شوند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بهترین و عادلانه‌ترین شکل خصوصی‌سازی و واگذاری، تبدیل ماهیت حقوقی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به شرکت سهامی عام است که این اقدام توسط وزارت ورزش و جوانان انجام شده و نیز واگذاری سهام ریز آن‌ها از طریق بازار پایه فرابورس به همه هواداران میلیونی خواهد بود.

وی در پایان اظهار کرد: نقشه راه سازمان خصوصی‌سازی براساس مصوبات هیات عالی واگذاری، طی کردن همین راه است و امیدوارم که هرچه سریع‌تر این اقدام مهم آغاز شود.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

فوتی رنکینگ از برگزاری دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده خبر داد.  فوتی رنکینگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *