یکشنبه , 10 مرداد 1400 - 9:55 بعد از ظهر

شرایط تردد کشتی غول پیکر ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم شود

شرایط تردد کشتی غول پیکر ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: برای ایجاد شرایط تردد کشتی غول پیکر ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر باید عمق دریا و اسکله‌های بندر بوشهر تا ۱۴ متر افزایش یابد.

عبدالکریم گراوند ظهر پنجشنبه در نشست بررسی طرح‌های سرمایه گذاری اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه کشاورزی است و در عرصه شیلات و آبزی‌پروری پتانسیل بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر از نظر تولید خرما در رده دوم کشور قرار دارد بیان کرد: خرما از محصولات مهم استان است و باید زمینه تقویت فعالیت‌های حوزه خرما در استان تقویت شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: یکی دیگر از محصولات مهم کشاورزی استان بوشهر گوجه‌فرنگی خارج از فصل است که سالانه ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به تولید نیمی از میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تولید میگو پرورشی استان بوشهر تا سال آینده به ۵۰ هزار تن در سال می‌رسد.

گراوند افزود: از دیگر طرح‌های حوزه کشاورزی و شیلات می‌توان به پرورش ماهی در قفس در خلیج‌فارس اشاره کرد که با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم ظرفیت استان بوشهر در پرورش ماهی در قفس بیش از چهار هزار تن است.

وی با اشاره به نقش مهم جلبک دریایی در حوزه صنایع آرایشی و دارویی، تصریح کرد: شهرها و روستاهای ساحلی استان بوشهر ظرفیت مهمی در پرورش جلبک دریایی هستند و می‌توان در تولید و پرورش جلبک با طراحی مشاغل خانگی استفاده کرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم اتصال این استان به خط ریل سراسری بیان کرد: برای ایجاد شرایط تردد کشتی غول پیکر ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر باید عمق دریا و اسکله‌های بندر بوشهر تا ۱۴ متر افزایش یابد.

وی با اشاره به تصویب منطقه آزاد بوشهر بیان کرد: در تدوین طرح جامع منطقه آزاد بوشهر باید این مهم از جمله ایجاد شهرک خرمایی و دیگر محصولات کشاورزی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *