پنجشنبه , 11 آذر 1400 - 4:20 بعد از ظهر

شعبه ویژه بررسی جرائم زیست محیطی در دادگستری استان تشکیل شد

شعبه ویژه بررسی جرائم زیست محیطی در دادگستری استان تشکیل شد

ایسنا/کردستان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان از ایجاد شعبه ویژه بررسی جرایم زیست محیطی در دادگستری استان کردستان خبر داد.

 فریبا رضائی امروز دوشنبه(۳۰ آبان )با اشاره به اهمیت روزافزون مسائل محیط زیستی در زندگی انسان،اظهار کرد: استقرار یک شعبه تخصصی رسیدگی به جرائم زیست محیطی با توجه به اهمیت مسائل  و نقش آن درحفظ منابع زیستی بعلاوه صیانت از سلامت و بهداشت عمومی، رسیدگی تخصصی و تسریع در روند بررسی پرونده‌های حقوقی،بسیار ضروری می باشد.

وی تصریح کرد: با پیگیری انجام شده این مهم بوقع پیوست و این دادگاه با هدف افزایش تعامل و تسریع در رسیدگی به پرونده های محیط زیست تشکیل شده است.

وی افزود: ایجاد شعبه‌ تخصصی رسیدگی به جرایم زیست محیطی در دادگاه‌های استان گام مؤثری به منظور تسریع در صدور احکام، احقاق حقوق قانونی و ملی زیست محیطی و جلوگیری از وقوع جرم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان خاطرنشان کرد: توجه ویژه به مقوله حفاظت از محیط زیست بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و  تأکیدات  رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان محیط زیست و منابع طبیعی کشور در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ همچنین توجه ویژه دولت به مقوله محیط زیست بر ضرورت تداوم حمایت های قضایی از این حوزه است.

وی با قدردانی از مواضع و صدور آرای قاطعانه مراجع قضایی استان کردستان در برابر تخلفات محیط زیستی، تأکید کرد: حمایت و همراهی دادستان استان کردستان در ایجاد شعبه تخصصی بررسی تخلفات زیست محیطی، گام موثری در تسریع صدور احکام و کاهش جرایم زیست محیطی و نمونه ای ویژه از همکاری های دستگاه قضایی و حفاظت محیط زیست استان کردستان بوده و مسلماً گسترش آن در شهرستان های استان نیز بهبود وضعیت زیست محیطی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام

 

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *