پنجشنبه , 11 آذر 1400 - 3:49 بعد از ظهر

ضرورت لایروبی رودخانه های زرآباد برای مقابله با سیل

ضرورت لایروبی رودخانه های زرآباد برای مقابله با سیل

ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان،گفت: برای مقابله با هر گونه سیل احتمالی لازم است رودخانه های فصلی این شهرستان لایروبی شوند.

به گزارش ایسنا، نعمت الله نجاری در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان زرآباد ،اظهار کرد: سیل و طوفان منتظر تصمیم گیری ما نخواهد بود و قبل از وقوع احتمالی سیل باید رودخانه های فصلی این شهرستان لایروبی شوند تا شاهد اتفاقات ناگوار همانند سیل ۹۸ یا طوفان گونو نباشیم.

وی افزود: دایک حفاظتی برای روستاهای که در خطر سیل هستند امری اجتناب ناپذیر است و در این خصوص باید برنامه ریزی های لازم توسط دستگاه های ذیربط انجام شود.

فرماندار زرآباد ادامه داد: هر گونه ساخت و ساز در حریم رودخانه ها غیر قانونی و ممنوع است و باید جلوی این نوع از ساخت و سازها گرفته شود.

نعمت الله نجاری با اشاره به اینکه ۸۰ درصد معیشیت مردم شهرستان زرآباد از کشاورزی است، بیان کرد: تعیین و تکلیف چاه های کشاورزی خواسته به حق کشاورزان این منطقه است و امیدواریم این مورد با نگاه جهادی رفع شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه زرآباد قطب کشاورزی استان و پایتخت موزستان کشور است،نیاز است اداره امور آب برای تسهیل خدمت رسانی به کشاورزان زرآباد در این منطقه راه اندازی شود.

رییس اداره امور آب شهرستان زرآباد و کنارک نیز در این جلسه،گفت: مطالعه مرحله دوم سد رودخانه راپچ کاریانی بزودی آغاز می شود.

ریگی با اشاره به تمدید به موقع پروانه های بهره برداری چاهها،ضرورت نصب کنتور هوشمند و شناسایی و برخورد با متخلفین حوزه آب، افزود: برداشت غیرمجاز شن و ماسه در بستر رودخانه ها و حفر چاه های غیر مجاز به مشکلی جدی برای کشاورزی شهرستان زرآباد تبدیل شده است که با این موارد حتما مقابله خواهد شد.

انتهای پیام

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *