یکشنبه , 7 آذر 1400 - 4:00 بعد از ظهر

طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم

طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون۱۷۲ بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که ۷۱نفر مبتلای قطعی و ۱۷ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۸۱ هزار و ۴۵۸نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اظهار کرد: از ۴۸۴نمونه دریافت شده از آزمایشگاه های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت شامل تست های PCR حدود ۳۰درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه وچرام همچنین از ۱۰۲ نمونه رپید تست ۱۱درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های کهگیلویه و گچساران بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوت بدلیل کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم.

یزدان‌پناه با بیان اینکه باتوجه به ظرفیت های استان برای پوشش حداکثری واکسیناسیون تصریح کرد: از مردم شریف استان تقاضامندیم هر چه سریعتر جهت تکمیل واکسن خود به مراکز منتخب واکسیناسیون مراجعه نمایند تا بتوانیم به پوشش همگانی برسیم و شاهد کنترل بیماری در استان باشیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات لازم می باشد اما اگر مجبور به حضور در تجمعی باشید باید استفاده از ماسک ، فاصله حداقل ١.٥ تا ٢ متر با فرد کناری ، حداقل زمان حضور و تهویه مناسب رعایت شود.وی افزود خوشبختانه استان در واکسیناسیون نظام آموزشی(دانش آموزان، دانشجویان و معلمین) رتبه اول را دارد که لازم است از والدین، دانش آموزان، دانشجویان، معلمین و اساتید استان و همچنین از همکاران حوزه بهداشت دانشگاه کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم .

انتهای پیام

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *