یکشنبه , 7 آذر 1400 - 2:20 بعد از ظهر

فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با مواد مخدر ضعیف بوده است

فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با مواد مخدر ضعیف بوده است

  رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه وجود شش هزار معتاد مواد مخدر در شیراز جای نگرانی است، گفت: مسئولان در زمینه فرهنگ سازی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ضعیف عمل کرده‌اند.

علیرضا پاک‌فطرت شنبه 16 مرداد در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس بیان کرد: یکی از معیارهای ارزیابی عملکرد مدیران و میزان رضایتمندی مردم از کارکردهای آنان همین اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

پاکفطرت افزود: باید علل روی آوردن مردم و به‌ویژه جوانان به اعتیاد مشخص و نهادهای مختلف ازجمله ستاد مبارزه با مواد مخدر با هماهنگی سایر دستگاه‌ها به کمک هم آمده و نسبت به آماده سازی امکانات و جذب اعتبارات برای ریشه کنی مواد مخدر و مقابله با پدیده شوم اعتیاد بسیج و هماهنگ باشند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که مسئولان در زمینه فرهنگ سازی در حوزه مبارزه با مواد مخد رضعیف عمل کرده‌اند، چرا که آمارهای موجود کشوری و استانی در مورد اعتیاد به‌ویژه در فارس متاسفانه نگران کننده است.

پاکفطرت بیان کرد: اینکه فارس از میانگین کشوری در زمینه اعتیاد به موادمخدر بالاتر است، موید این گفته است که باید در حوزه مقابله با توزیع و مصرف مواد مخدر کار وتلاش کرد و برنامه داشت.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: برای مبارزه بی امان با مواد مخدر باید همه دست در دست هم بدهند و پای کار باشند و بصورت جدی به مشکلات مربوط به این حوزه یعنی شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر فارس بهتر و بیشتر از قبل پرداخته شود.

او عنوان کرد: در زمان تصدی مدیریت شهرداری شیراز فضایی برای نگهداری معتادان متجاهر و کارتن خواب ساختیم و از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای هم خواستیم تا بیاید و آموزش‌های لازم را به معتادان بدهد تا پس از بهبود وارد بازار کار شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: زیبنده شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) و فارس مهدگردشگری نیست که میانگین معتادان دانش آموزی اش از کشور بالاتر باشد.

پاکفطرت خاطرنشان کرد: وجود ۳.۲ درصد معتاد دانش آموزی در فارس زنگ خطری هم برای آموزش وپرورش و هم برای همه ما است. چرا باید میانگین معتادان کارگری در کشور ۲۲ درصد اما میانگین معتادان کارگری فارس ۵۰ درصد باشد؟

رئیس مجمع نمایندگان فارس اضافه کرد: وجود ۶۰۰۰ معتاد موادمخدر در شیراز جای نگرانی است. اگرچه تعدادی از این معتادان حتی از اهل شیراز نباشند و یاحتی خارج از استان فارس باشند.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفاع مگوایر از خوشحالی بعد از گل خود

هری مگوایر از خوشحالی خود در بازی تیم ملی انگلیس برابر آلبانی دفاع کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *