یکشنبه , 14 آذر 1400 - 3:32 بعد از ظهر

فعلا نیازی به نوبت بندی آب نیست

فعلا نیازی به نوبت بندی آب نیست

ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: وضعیت ذخیره آب مطلوب است و پیش بینی می شود تا پایان نشاء برنج نوبت بندی آب انجام نشود.

وحید خرمی امروز در جلسه حفاظت از منابع آب گیلان گه در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، گفت: امسال وضعیت ذخیره آب گیلان نسبت به سال گذشته بیشتر است و در وضعیت مطلوبی به سر می بریم.

وی افزود: با توجه به سرریزهای انجام شده نگرانی بابت جاری شدن سیلابها در فصول بهار و تابستان امسال نیستیم زیرا اقدامات لازم برای مهار آن انجام شده است.

خرمی ادامه داد: امسال نوبت بندی آب با توجه به شرایط مطلوب آب فعلا نداریم و پیش بینی می شود تا زمان پایان نشاء برنج نیز نیازی به نوبت بندی آب نباشد.

وی یکی از راهکارهای صرفه جویی در آب زراعی را لایه روبی انهار عنوان کرد و گفت: امسال برای ۷۰۰ کیلومتر انهار استان برنامه لایروبی داریم.

دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون شهرستان انزلی پربارانترین و لاهیجان کم بارانترین شهرستان گیلان بوده است.

وی افزود: کل بارش ها در استان به طور میانگین ۶۵۸میلی متر بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۳درصد کاهش را نشان می دهد.

دادرس گفت: کشاورزان با توجه به شرایط اقلیمی در پیش رو استحکام کافی را برای خزانه های برنج در نظر بگیرند.
وی افزود: جهت حفظ منابع آبی موجود از برنجکاران انتظار می رود نسبت به اتمام  شخم اولیه در شالیزارها اقدام کنند.

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *