چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 7:43 قبل از ظهر

لزوم حفظ سقف ۱۰ درصدی صدور مجوز تردد شبانه در استان مرکزی

لزوم حفظ سقف ۱۰ درصدی صدور مجوز تردد شبانه در استان مرکزی

  استاندار مرکزی گفت: برخی شهرستان ها در زمینه صدور مجوز تردد شبانه عملکرد خوبی داشته اند، اما در برخی شهرستان ها از جمله محلات و زرندیه آمار صدور مجوز بالا بوده است.

سیدعلی آقازاده روز یکشنبه ۲۷ تیر در ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی اظهار کرد: صبح امروز دو اکیپ به منظور بررسی روند واکسیناسیون در سطح شهر اراک اعزام شدند و گزارشات بازدید ارائه شد، شهرستان ها نیز باید بدون اطلاع قبلی این بازرسی را انجام دهند.

وی افزود: این روزها در سطح کشور صحنه‌هایی از حضور مردم در مراکز تزریق واکسن منتشر می شود که چندان مطلوب نیست اما تاکنون با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مشکل خاصی در سطح استان مرکزی مشاهده نشده است، این در حالی است که استان مرکزی در زمینه واکسیناسیون از میانگین کشوری بالاتر است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مردم استان باید در ساعت تعیین شده در مراکز جهت واکسیناسیون حضور یابند تا با تجمع در مراکز سبب اشاعه ویروس کرونا نشوند.

آقازاده با بیان اینکه گزارش عجیبی از برخی شهرستان ها درخصوص صدور مجوز تردد شبانه دریافت شده اضافه کرد: برخی شهرستان ها در زمینه صدور مجوز تردد شبانه عملکرد خوبی داشته اند اما در برخی، از جمله محلات و زرندیه آمار صدور مجوز بالا بوده است. حداکثر صدور مجوز در شهرستان ها باید ۱۰ درصد باشد و نباید بر اساس دوستی و رفاقت مجوز صادر شود چراکه این اقدام ظلم به مردم و سوءاستفاده از قانون است.

وی اضافه کرد: توان و تحمل تعطیلی بیش از حد صنوف وجود ندارد و فشار زیاد به تجهیزات و نیروهای درمانی به صلاح نیست. این افراد دیگر توان تحمل پیک پنجم را ندارند و نمی توانیم بیش از این هم به آنها فشار وارد کنیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: افزایش میزان بستری و ابتلا نشان دهنده حرکت به سمت پیک پنجم است و صدمه قرمز شدن شرایط به صنوف وارد می شود، در نتیجه صنوف باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا مجدد شاهد تعطیلی و اعمال محدودیت ها نباشیم.

آقازاده افزود: صدا و سیما و اتاق اصناف می توانند با راه اندازی پویش تذکر و توزیع ماسک در زمینه مدیریت کرونا فعالیت داشته باشند و تشکل های مردم نهاد و ارشاد و اوقاف و … هم باید در این زمینه کمک کنند، قبل از وقوع واقعه باید چاره اندیشی کرد تا شاهد اعمال مجدد محدودیت ها نباشیم.

وی با اشاره به اعیاد پیش رو گفت: با توجه به اینکه در آستانه دو عید بزرگ قربان و غدیر هستیم، مراسمات ویژه این ایام باید در شهرهای نارنجی و زرد در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی و در شهرهای قرمز هم طبق مصوبات برگزار شود و تبلیغات اسلامی نیز باید نظارت کافی داشته باشد، نباید اجازه داد این مراسمات سبب اشاعه ویروس کرونا شود.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *