دوشنبه , 4 مرداد 1400 - 9:52 بعد از ظهر

مراقب فرهنگ سازی های غلط دشمنان در مورد فریضه حج باشیم

مراقب فرهنگ سازی های غلط دشمنان در مورد فریضه حج باشیم

یزد – امام جمعه مهریز با اشاره به غربت حج امسال گفت: در این شرایط باید مراقب فرهنگ سازی های غلط دشمنان در مورد فریضه حج باشیم.

 حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نماز عید قربان ضمن تبریک این عید سعید اظهار کرد: امروزه آمریکایی ها در جبهه مقاومت ذلیل همه کشورها به ویژه ایران اسلامی شده است.

وی افزود: دشمن امروز در فرهنگ، دین و دیانت مردم نفوذ می کند و با ترویج فرهنگ غلط می خواهد به مقاصد شوم خود دست پیدا کند.

محی الدینی تأکید کرد: امسال که آل سعود به هدف شوم خود رسیدند و غربت از سر و روی خانه خدا می بارد، باید مواظب فرهنگ سازی های غلط دشمنان باشیم.

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه شهدای ایران با مقاومت در برابر دشمنان ایستاده اند، تصریح کرد: آمریکا دیگر توان مقاومت در برابر مسلمان را ندارد؛ زیرا آنها از قرآن درس گرفته اند و الگوی خود ر ا مقاومت قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه در مراسم حج حاجیان با پرتاب سنگ به هوای نفس، او را از خود دور می کردند، افزود: امسال که این مراسم در مکه مکرم برگزار نمی شود دفع شیطان قدرت طلب در همه مکان ها با توفیق از خداوند متعال امکان پذیر است.

محی الدین ادامه داد: در این عید ابراهیم خلیل از هوای نفس خود گذشت و این باعث سرافرازی او در آزمایش الهی شد.

وی گفت: عید قربان نشانه ایثار و فداکاری است و این ایثار نقطه عطفی در وجود هر فردی است.

محی الدینی، مهمترین اعمال در این روز را قربانی کردن دانست و ادامه داد: با ریخته شدن اولین قطره خون حیوان بر زمین همه گناهان فرد قربانی کنند بخشیده می شود.

وی بیان کرد: کسانی که مراسم قربانی را برگزار می کنند، باید بیشتر به فکر فقرا و نیازمندان باشند.

امام جمعه مهریز در بخشی از سخنان خود به پیام کنگره هرساله حج از سوی مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال حج در دسترس ملت ایران نیست ولی هر روز استغفار در دسترس است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *