دوشنبه , 8 آذر 1400 - 3:23 قبل از ظهر

مسئولیت صنعت برق در شرایط کرونایی دوچندان شده است

مسئولیت صنعت برق در شرایط کرونایی دوچندان شده است

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه بیماری کرونا تاثیری بر خدمات رسانی این شرکت نداشته است، گفت: وظیفه ما تامین برق پایدار برای مشترکین بوده و در این شرایط حساس مسئولیت ما دوچندان شده است.

محمود دشت‌بزرگ در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تامین برق در شرایط عادی با توجه به پراکندگی خطوط و پست های انتقال و فوق توزیع تحت نظارت این شرکت در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، یک فعالیت سخت و پر تلاش بوده و حال، کرونا ویروس شرایط را سخت تر کرده است.

وی با بیان اینکه عملیات ضد عفونی پست های برق (بیش از ۱۰۰ پست) و ساختمان های شرکت به صورت مستمر در حال انجام است، افزود: هرچند نگرانی هایی در بحث ابتلای پرسنل علی رغم رعایت مسائل بهداشتی وجود دارد اما بخشنامه های تعدیل نیرو تاثیری در کاهش تعداد گروه های عملیاتی، تعمیرات و حوادث نداشته و تنها در بخش پست های برق در حال حاضر ۸۲۳ اپراتور به صورت شیفتی در ۲۲۱ پست وظیفه برق رسانی را انجام می دهند.

دشت بزرگ با بیان اینکه ویروس کرونا تاثیری بر خدمات رسانی این شرکت نداشته است، گفت: وظیفه ما تامین برق پایدار برای مشترکین بوده و در این شرایط حساس مسئولیت ما دوچندان شده است. تامین برق پایدار هم راستای تلاش های حافظان سلامت است و در حالی که کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کروناویروس هستند ما نیز در صنعت برق در تلاش هستیم با تامین برق پایدار خللی در خدمات رسانی آن ها نشود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان عنوان کرد: برق پایدار همچنین کمک می کند در شرایط کنونی که مردم در قرنطینه خانگی هستند اموراتشان را به راحتی سپری کنند و در رفاه و آرامش باشند.

وی با درخواست از مردم برای ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال کرونا، تاکید کرد: هرچند تمام تلاش‌مان این است که در تامین برق مشکلی ایجاد نشود اما استمرار شرایط کرونایی مانع فعالیت های توسعه ای شبکه برق خواهد شد و با توجه به تابستان جاری ممکن است در این زمینه با مشکلاتی رو به رو شویم.

دشت بزرگ گفت: همانگونه که در سیل سال گذشته و دیگر بحران ها خللی در برق رسانی این شرکت وارد نشد در بیماری کرونا نیز این رسالت را به درستی انجام خواهیم داد تا نگرانی دیگری از جنس خاموشی به مشکلات کشور اضافه نشود.

وی خاطرنشان کرد: در هر اتفاق ناخوشایندی که در کشور رخ می دهد برق پایدار است و این تنها به این دلیل است که کارکنان این صنعت در هر شرایطی به صورت شبانه روز در تلاش هستند تا چراغ های زندگی روشن بمانند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *