چهارشنبه , 13 مرداد 1400 - 11:14 قبل از ظهر

مشکلات امروز در کشور حاصل بی تدبیری برخی مدیران است

مشکلات امروز در کشور حاصل بی تدبیری برخی مدیران است

ورامین- امام جمعه خیرآباد با اشاره به معضل بی آبی مردم در خوزستان گفت: مشکلات امروز در کشور حاصل بی تدبیری برخی مدیران است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر طزری صبح چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان، ضمن تبریک این عید فرخنده، اظها ر داشت: قربان به دو معناست، یک معنای ظاهری آن بدین معناست که در آنکه عید قربان است، قربانی می‌کنند در آن روزی که حضرت ابراهیم قرار شد پا به نفسش گذاشت و از جانب خدا دستور داده شد فرزندش را قربانی کند، حضرت ابراهیم فرزندش اسماعیل را به قربانگاه برد و آن زمانی که داشت با دست خودش فرزندش را قربانی می‌کرد طبق امر خدا این کار صورت نگرفت ندا آمد که تو از این امتحان سربلند بیرون آمده‌ای.

وی افزود: اگر می‌خواهیم پیش خداوند آبرو داشته باشیم باید بر نفس خودمان غلبه کنیم.

امام جمعه خیرآباد گفت: معنای دیگر این است که امروز ما باید نفس اماره خودمان را قربانی کنیم، نفسی که انسان را بدون واسطه شیطان دستور می‌دهد به بدهی‌ها و انسان را وسوسه می‌کند و سوق می‌دهد به سمت بدهی به عنوان نمونه تهمت زدن به دیگران، خوردن مال مردم و… که امروز روز قربانی کردن این نفس است.

طزری بیان کرد: انسانی در این مسیر موفق و سربلند می‌شود که اراده قوی و ایمانی راسخ داشته باشد والا نفس ما را قربانی خواهد کرد و امروز اگر عده‌ای دست به جنایت می‌زنند اینها دستورشان دست نفسشان است، نفس اماره ای که حضرت یوسف گفت خدایا به تو پناه می برم و معنای دیگر اینکه عید قربان، عید نزد شدن به خدا است، نماز انسان را به خدا نزدیک می‌کند که نزدیک کننده هر انسان متقی به خدا نماز است.

خطیب جمعه خیرآباد اظهار کرد: این ایام، ایام حج بود و متأسفانه به علت شیوع ویروس کرونا مراسم حج نتوانست صورت بگیرد و امسال هم دومین سالی بود که از مناسک حج جا ماندیم، اما می‌شود از دور هم بعضی از اعمال را به جا آورد مثل خواندن دعای عرفه که دیروز همگی خواندیم، در روز عید قربان آنجا نبودیم که رمی جمرات انجام دهیم اما می‌شود رمی جمرات بزرگ انجام داد، رمی جمرات امروز ما آمریکا است، اگر نگاهی به عالم بیندازیم می‌بینیم که آمریکایی‌ها چه جنایت‌ها که نکرده است، یکی از این جنایات همین اتفاقاتی است که در کشور همسایه ما افغانستان رخ می‌دهد که امید است به خیر و خوشی به صلح بیانجامد.

وی خاطرنشان کرد: رمی جمرات یعنی اینکه امروز ما دشمن خودمان را بشناسیم، امروز باید بدانیم عامل بدبختی در منطقه همین آمریکای جنایتکار است.

حجت الاسلام طزری گفت: نکند کاری کنیم که کارهایمان در زمین دشمن باشد، امام راحل فرمودند دشمن اصلی را بشناسید که آمریکا است و مابقی دنباله روی آنها است.

وی با اشاره به گرمای بی سابقه در کشور افزود: هوا امسال خیلی گرم‌تر از سال‌های گذشته شده که نتیجه آن کم آبی شده است، امروز بعضی از استان‌های ما مثل خوزستان مشکل بی آبی دارند، انصاف نیست که ما آب داشته باشیم و در مصرف آن صرفه جویی نکنیم، هر چند مقداری از این مشکلات بخاطر بارش‌های باران است و مقداری هم متأسفانه به‌علت سو مدیریت است، آن کسی که مسئول است باید تدبیر کند چرا که مردم در تابستان به آب نیاز دارند.

امام جمعه منطقه خیرآباد با اشاره به اینکه در آستانه عید غدیر قرار داریم گفت: تاکید می‌کنم که عید غدیر خم سند ما شیعیان است، باید روز عید غدیر را گرامی بداریم و جشن بگیریم.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شیر مادر؛ شیره شفابخش

   با شیردهی اولین رابطه جسمی و عاطفی مادر و کودک شروع می‌شود، ارتباط دوطرفه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *