دوشنبه , 8 آذر 1400 - 2:21 بعد از ظهر

مقاومت فلسطین افتتاح سفارت در اراضی اشغالی را اشتباه بزرگ امارات خواند

مقاومت فلسطین افتتاح سفارت در اراضی اشغالی را اشتباه بزرگ امارات خواند

گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی امروز، چهارشنبه به شدت افتتاح سفارت امارات در اراضی اشغالی را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کردند: این گام در راستای تقویت اشتباهی بزرگ است که امارات در حق ملت ما و تاریخ امت ما مرتکب شد.

این گروه‌ها اشاره کردند: این عادی سازی علنی و آشکار امروز به منزله اعطای توجیهات به اشغالگران برای ارتکاب جنایات بیشتر در حق ملت و سرزمین فلسطین و خدمتی مجانی به اشغالگران و مشروعیت بخشیدن به تجاوزات آن علیه سرزمین و مقدسات ماست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که افتتاح سفارت امارات بیانگر اصرار این کشور بر اشتباه بزرگ خود در حق ملت فلسطین و تمامی ملت‌های منطقه است.

در این بیانیه آمده است که خطرناک‌تر از همه این است که افتتاح این سفارت پس از جنگ ۱۱ روزه اخیر علیه غزه و تعرض اشغالگران اسرائیلی علیه ملت و مقدسات فلسطین انجام می‌گیرد.

حماس تاکید کرد که این اقدام بیانگر تحول خطرناک در سیاست‌های امارات است و جدای از اینکه سرپوشی برای ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین خواهد بود، این رژیم را هم به ارتکاب جنایات بیشتر و پیشبرد طرح‌های یهودی‌سازی و نژادپرستانه خود تشویق می‌کند.

این جنبش بیان کرد که دیری نخواهد پایید تا عادی‌کنندگان روابط با دشمن صهیونیستی پیامدهای خطرناک جنایت خود علیه ملت فلسطین و ملت‌های منطقه را ببینند.

طارق سلمی سخنگوی جهاد اسلامی هم اعلام کرد که در تاریخ ثبت خواهد شد که حکام امارات در شرایطی که رژیم صهیونیستی جنایات خود علیه قدس و مسجد الاقصی و تخریب خانه‌های فلسطینیان را شدت بخشید، اقدام به افتتاح سفارت خود در اراضی اشغالی کرد.

سلمی تصریح کرد که این سفارتخانه ممکن است بر روی خرابه‌های خانه یک فلسطینی که در جریان فاجعه اشغال سال ۱۹۴۸ آواره شده، احداث شده باشد.

وی عنوان کرد که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و همپیمانی با آن، خیانت و جنایتی بزرگ است.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وضعیت ناسالم کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *