دوشنبه , 8 آذر 1400 - 8:28 بعد از ظهر

منابع عبری: همزمان با عملیات باب “السلسله” هیاتی از مراکش در قدس حضور داشت

منابع عبری: همزمان با عملیات باب "السلسله" هیاتی از مراکش در قدس حضور داشت

یک شبکه عبری زبان فاش کرد که در زمان عملیات شهادت‌طلبانه اخیر در باب السلسله مسجد الاقصی که به کشته شدن یک اسرائیلی و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد، هیاتی از یک کشور عربی که روابط خود را با تل‌آویو به حالت عادی درآورده، در قدس حضور داشت.

به گزارش ایسنا، شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که در زمان عملیات شهادت‌طلبانه اخیر در بخش قدیمی شهر قدس، هیاتی از چهره‌های رسانه‌ای و فرهنگی مراکش به دعوت وزارت خارجه اسرائیل در این شهر حضور داشتند.

الکارح ابوسالم، چهره رسانه‌ای مراکش که ریاست هیات کشورش را بر عهده داشت، گفت که برخی از اعضای هیات پس از حمله هراسان شدند.

مراکش اواخر سال گذشته میلادی ازسرگیری روابط دیپلماتیک خود با تل‌آویو را اعلام کرد.

روابط میان رباط و تل‌آویو از سال ۲۰۰۰ در پی آغاز انتفاضه دوم فلسطین متوقف شده بودند.

شهید فادی ابوشحیدم ۴۲ ساله از ساکنان اردوگاه شعفاط در قدس صبح روز یکشنبه در عملیاتی شهادت‌طلبانه در باب السلسله، یکی از ورودی‌های مسجد الاقصی یک اسرائیلی را از پا درآورده و سه تن دیگر از جمله دو پلیس اسرائیل را زخمی کرد، در ادامه نیروهای پلیس اسرائیل به او شلیک کرده و او را به شهادت رساندند.

در ادامه جنبش حماس ضمن اعلام اینکه ابوشحیدم یکی از رهبران این جنبش از اردگاه شعفاط در قدس شرقی بوده، تاکید کرد که جنایات اسرائیل هرگز بدون پاسخ بازدانده رها نخواهند شد.

انتهای پیام

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *