چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:05 بعد از ظهر

مهار کرونا در تهران نیازمند اتخاذ تدابیری متفاوت از سایر شهرها

مهار کرونا در تهران نیازمند اتخاذ تدابیری متفاوت از سایر شهرها

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مسوولان ستاد کرونا خواست که تدابیر ویژه‌ای برای مهار کرونا در تهران بیندیشند.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تبریک ولادت حضرت مهدی (عج) گفت: امیدوارم با ظهور حضرت گشایشی پایدار در اموارات حاصل شود.

وی با اشاره به انتشار تصاویری از ازدحام مردم در خیابان‌ها گفت: متاسفانه ازدحام و ترافیک در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی تهران نسبت به سایر شهرهای درگیر کرونا بیشتر است و این نگرانی  وجود دارد که با افزایش  فعالیت ادارات به شکل پلکانی و فعالیت کارمندان از یک سوم، به دو سوم این ازدحام جمعیت مضاعف شود.

هاشمی با بیان این که تصاویری که این روزها از ازدحام جمعیت در سیستم حمل ونقل عمومی، میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی خیابان‌ها منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که شرایط  کلانشهر تهران با 10 میلیون جمعیت روزانه قابل مقایسه با سایر شهرها نیست افزود: اگر می‌خواهیم پاندمی کرونا را در تهران مهار  کنیم باید برنامه ریزی و رفتار متفاوتی برای تهران نسبت به سایر شهرها داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از انداختن برخی مشکلات به گردن مردم گفت: انداختن مشکلات به گردن مردم  و مقصر دانستن آنها مشکل را حل نمی‌کنند و ما مسوولان و مجموعه مدیریت تهران باید با ابزارهای اطلاع رسانی محدودیت‌های قانونی، تشویق، تنبیه و غیره رفتار مردم را مدیریت و براساس یک الگوی مطلوب هدایت کنیم که متاسفانه تاکنون بنا به دلایل مختلف این مسئله به درستی عمل نشده و با شرایطی مواجهیم که سیرش تند تر شده است.

هاشمی با بیان این که در اعمال محدودیت‌های کسب و کار و تردد به دلیل نگرانی از پیامدهای اقتصادی و مدنی با اقتدار عمل نمی‌کنیم افزود: در اعمال تشویق‌ها و تنبیه‌ها نیز به دلیل مشکلاتی همچون کسری بودجه، تحریم‌ها و غیره گاه بیش از حد اختیار عمل می‌شود و به نظر می‌رسد اگر با جدیت بیشتری در تهران عمل نکنیم شاهد تشدید شیوع این بیماری خواهیم بود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با  اشاره به لزوم حمایت دولت از مدیریت شهری در پی ضررهای کرونا به شهرداری گفت: در این بحران بسیاری از فعالیت‌های شهرداری تهران به دلیل قرار گرفتن در شرایط خاص و در پی تصمیمات ستاد کرونا دچار رکود شده و منابع مالی تضعیف شده است و بر همین اساس از رئیس جمهور وهیات دولت انتظار داریم که نسبت به تخصیص منابع جایگزین برای پایتخت تهمیداتی بیندیشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *