پنجشنبه , 11 آذر 1400 - 3:40 بعد از ظهر

نبود زمین دولتی مهم‌ترین چالش پیش‌روی ساخت مسکن‌های حمایتی در قیدار

نبود زمین دولتی مهم‌ترین چالش پیش‌روی ساخت مسکن‌های حمایتی در قیدار

ایسنا/زنجان رئیس اداره راه و شهرسازی خدابنده گفت: نبود زمین دولتی مهم‌ترین چالش پیش‌روی ساخت مسکن‌های حمایتی در قیدار است.

جمال خلجی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کلنگ‌زنی طرح اقدام ملی مسکن در خدابنده با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور، اظهار کرد: زمین تهیه شده برای ساخت مسکن در شهر قیدار حدود ۲۵ هکتار است که با عنایت به اوقافی بودن اراضی این شهر با تعامل ادارات اوقاف، راه و شهرسازی، شهرداری و مالکان جهت تامین زمین طرح ملی مسکن ملی تهیه شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در شهر قیدار زمین دولتی برای اجرای طرح‌های مسکن حمایتی وجود ندارد، به همین دلیل با انباشت متقاضیان مسکن‌ به ویژه مسکن‌های حمایتی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر مواجه هستیم.

این مسئول با یادآوری اینکه اغلب افرادی که در مسکن ملی ثبت‌نام می‌کنند از افشار ضعیف جامعه هستند و تمکن مالی این متقاضیان کم است، متذکر شد: با توجه به این موضوع درخواست می‌شود در خصوص مبلغ و سود تسهیلات مسکن در شهر قیدار بازنگری شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی خدابنده با اشاره به اینکه سایت در نظر گرفته شده برای احداث مسکن در قیدار ظرفیت تولید ۱۸۰۰ واحد مسکن در دو بخش دولتی و خصوصی را دارد که بخشی از آن برای احداث مسکن ملی در قیدار در نظر گرفته شده است، ادامه‌داد: در طرح ملی مسکن ۸۵۰ واحد در خدابنده ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سایت کلنگ‌زنی شده از اولین طرح‌های مسکن حمایتی قابل توجه در شهر قیدار است، یادآورشد: از آنجایی که زمین دولتی در اختیار اداره راه و شهرسازی نیست این اداره در احداث این قبیل پروژه‌ها در قیدار با مشکل مواجه است که امیدواریم برای تامین زمین برای ادامه نهضت ملی مسکن در شهر قیدار چاره‌ای اساسی اندیشیده شود تا متقاضیانی که بعد از این واجد شرایط هستند مانند سایر شهرهای کشور تسهیلات و مسکن‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *